דיאטה וילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

דיאטה וילדים

העולם המודרני מציב התמודדויות לא פשוטות עבור הילדים. כולם רוצים להיות מוצלחים, חטובים ויפים. עבור מי שאינו עומד בכל הקריטריונים הללו, מדובר במצבים שעלולים להיות קשים ולא נעימים בהיבטים רבים, קראו עוד בנושא באתר של אמירה שחף.

דיאטה וילדים

הרצון להיות כמו כולם, מוביל ילדים רבים להרגיש חוסר שביעות רצון ממבנה גופם ומהמשקל שלהם ולכן הם מעוניינים להיכנס למשטר של דיאטה, כדי להגיע לממדים הרצויים ולמשקל התקין.

רוב הילדים מדברים על דיאטה אך הם אינם מבינים מה עומד מאחורי זה, איך מתנהלים בדיאטה, במה זה כרוך ועד כמה זה קשה. הם מדברים על דיאטה כרצון נשגב ללא הבנה על הליבה של מהלך זה. 

מהי דיאטה לילדים 

ילדים אינם יכולים לבצע הליך של דיאטה ללא ליווי מקצועי ופיקוח וזאת כדי שלא יגרמו לעצמם נזק עקב תזונה לקויה. המגמה היא להיכנס לתוכנית סדורה בה נקבעת התזונה בהתאם לאבות המזון ולמינונים הנכונים עבור כל אחד מהם.

כאשר תוכנית שפת האכילה היא מובנית וכוללת מפגשים מאתגרים, שיחות עם ילדים נוספים בקבוצה אשר הגיעו גם הם למסקנות זהות לגבי הרצון לעשות דיאטה, כל ילד מפרה את השני במחשבות ובעשייה. 

המאמן דואג שההליך יהיה הליך מדורג הכולל שקילה ותוספת של ספורט, אך מכניס את כל התהליך לפרופורציות הנכונות. בשיחות הארוכות הן בקבוצה והן בשיחות האישיות משוחחים בפתיחות על הדימוי העצמי, איך כל אחד רואה את עצמו, איך הוא מקבל את עצמו ועד כמה מודל היופי ששולט באופן רוחבי בבית הספר, משפיע עליו. 

במקרים רבים במהלך הקורס, תפיסת הגוף משתנה והילדים מבינים שהרצון להיות רצה ומחוטב הוא לא הדבר בחשוב ביותר בעולם, אפשר לרצות לעשות דיאטה באופן מתון ומפוקח, תוך הקפדה על התנהלות נכונה.

Share this post

גלילה לראש העמוד