משבר הקורונה בתל אביב
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כיצד משבר הקורונה השפיע על העיר הגדולה תל אביב?

משבר הקורונה שתקף את ישראל החל מתחילת 2020 ועדיין לא נגמר פגע בכל אחד מאיתנו, כמעט בכל תחום ותחום. גם אם לא באופן ישיר, אז בוודאי באופן עקיף. מעצם העובדה שהרבה אנשים לא יכלו לעבוד בצורה רגילה, פרנסתם נפגעה ועל כן כל שגרת ואיכות החיים שלהם נפגעה. אחד הביטויים הטובים לכך זה תחום הנדל"ן.

איך משבר הקורונה השפיע על שוק הנדל"ן ובפרט בתל אביב?

מעצם זה שמשבר הקורונה פגע ביכולת של רבים לעבוד בצורה סדירה, אפשר לראות את ההשפעה שלו על שוק הנדל"ן, בפרט בתל אביב. שוכרים שהתגוררו בעיר נאלצו לעזוב, בעיקר צעירים שלא הייתה להם אפשרות לשלם שכירות, ופרויקטים שהיו אמורים לצאת לדרך נדחו. לכן, אם אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה או דירה קיימת, עקבו אחרי פרויקטים בתל אביב ותגלו כיצד משבר הקורונה השפיע על המצב, ואז תוכלו לכלכל את הצעדים שלכם בהתאם.

גם אם נדמה לנו שהמשבר הזה הוא קצר מועד וייתכן וחזרנו לשגרה, דבר שהוא בהחלט לא וודאי, הרי ששוק הנדל"ן ובפרט בתל אביב, עלול להיות מושפע לכך לאורך זמן. הרי אותם שוכרים לא יוכלו לחזור ולשכור דירה בהקדם כל עוד אין להם עבודה, ועל כן הדירות יעמדו ריקות, מה שייתכן ויוביל את בעליהם למכור אותן.

כמו כן, פרויקטים חדשים שהיו אמורים לצאת יידחו, בין אם זה משום שאין לקבלנים אפשרות לממן אותם, שכן אנשים לא ימהרו לקנות דירות חדשות, או בגלל העובדה שכל העולם נפגע מהמשבר, ויש לכך השפעה גלובלית על שוק הסחורות וחומרי הבנייה. גם על העובדה שפועלים זרים (בוודאי מסין) לא יחזרו לעבוד בארץ כל כך מהר יש השפעה על השיקולים לבנייה. במילים אחרות, כמעט כל דבר שקשור כך או אחרת לעולם הנדל"ן נפגע, גם אם הוא לא היה קשור ישירות למשבר הקורונה.

לכן, אם אתם מעוניינים לרכוש דירה, למגורים או להשקעה, עליכם לבחון היטב את הצעדים שתרצו לנקוט בשביל לממש את המטרה שלכם.

Share this post

גלילה לראש העמוד