איך מתבצע גישור גירושין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

גישור גירושין – איך זה מתבצע

עד לא לפני הרבה שנים, תהליך גירושין היה יכול להיות מאוד מכוער ולא נעים. כולנו מכירים את הסרטים שעסקו בכך וסביר להניח, שכולנו גם שמענו סיפורים על זוגות שהתגרשו ונכנסו לתהליך מאוד לא נעים, תהליך שהשפיע עליהם וכן על הילדים שלהם לרעה. 

לשמחתנו, היום אנחנו נמצאים במקום אחר במובנים רבים. היום אנחנו יכולים לנהל גישור גירושין, כך התהליך מתנהל בצורה הרבה יותר רגועה, הרבה יותר שלווה, ואנחנו יכולים להפיק תוצאות הרבה יותר טובות מבחינתנו. 

הרעיון של גישור גירושין הוא פשוט. במקום לקחת עורך דין לגירושין ולנהל תהליך משפטי על כל נקודה ונקודה, אז בני הזוג מגיעים למגשר, בין אם מדובר במגשר מוסכם על שניהם ובין אם מדובר במגשר שבית המשפט מינה, והוא מנהל איתם תהליך במטרה להגיע לכמה שיותר הסכמות ביניהם. 

צריך לומר, לא מדובר בתהליך שלום בית במטרה שיחזרו לחיות ביחד. מדובר בתהליך שהמטרה שלו היא ששני בני הזוג יגיעו להסכמות, שניהם יהיו מרוצים מהן בסופו של דבר, יוכלו להמשיך בחייהם ואפילו לשמור על קשר סביר במידה מסוימת. 

כיצד זה מתבצע בפועל

במהלך הגישור, כל צד מציג את העמדות שלו, כל צד מציג את הרצונות, אפשר להציג את הסיבות שהובילו לגירושין ומה בדיוק מרגישים, מה חווים כתוצאה מהתהליך. המטרה ששני הצדדים יבינו מה עובר על הצד השני, אך חשוב ששניהם יכירו בצרכים אחד של השני. 

באופן טבעי, שני הצדדים לא יקבלו את כל מה שהם רוצים. המטרה היא לנסות ולהגיע לכמה שיותר הסכמו אך זה לא אומר בהכרח ששניהם אמורים לוותר על כל הדברים שהם רוצים למען הצד השני. בסופו של דבר יוצאים עם מסמך מוסכם על שניהם.

Share this post

גלילה לראש העמוד