השבחת זרע
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

השבחת זרע

לא מעט זוגות מתקשים להיכנס להיריון בצורה טבעית. לאחר כשנה של ניסיונות כושלים, מומלץ להגיע למרפאה שמתמחה בתחום, על מנת לעבור את הבדיקות המתאימות, כדי לבדוק את מהות הבעיה. בחלק מהמקרים הבעיה היא בפוריות של האישה, בעוד שבפעמים אחרות, מדובר על בעיה בפוריות של הגבר. גברים רבים סובלים מספירת זרע נמוכה, בעיה בתנועתיות של תאי הזרע או בעיה במבנה של תא הזרע. כתוצאה מכך, האישה מתקשה להיכנס להיריון, היות ותאי הזרע מתקשים לתפקד באופן תקין. אך באמצעות הליך של השבחת זרע, ניתן לברור את תאי הזרע האיכותיים ביותר, ובכך להגדיל את הסיכוי להיריון. קראו על על השבחת זרע באתר גבריאל.

השבחת זרע – מי זקוק לכך וכיצד זה נעשה?

כל גבר שסובל מאיכות זרע ירודה, יכול לבצע את התהליך, על מנת לברור את תאי הזרע האיכותיים ביותר. כמו כן, תהליך זה מתבצע כאשר ישנה בעיית פוריות לא מאובחנת, וניתן לנסות את השבחת הזרע, על מנת להגדיל את הסיכוי להיכנס להיריון. בנוסף לכך, כדאי לדעת כי השבחת זרע נעשית גם בתור שלב מקדים, עבור הזרעה תוך רחמית או הפריה חוץ גופנית. למעשה התהליך עצמו יחסית פשוט, הוא כולל לקיחת דגימת זרע מהגבר, הפרדת תאי הזרע מנוזל הזרע וברירת תאי הזרע בעלי כושר התנועה הטוב ביותר. תאי זרע אלו נאספים ומועברים להזרעה לתוך חלל הרחם. דגימה איכותית הינה דגימה המכילה כ- 2 מיליון תאי זרע שעברו את תהליך ההשבחה.

לסיכום, תהליך של השבחת זרע אינו משנה את האיכות של תאי הזרע, אלא אוסף אך ורק את תאי הזרע האיכותיים ביותר. מדובר על תהליך שנהוג לבצע כאשר יש בעיה בפוריות של הגבר, או לחילופין, כאשר מדובר על בעיית פוריות לא ידועה.

Share this post

גלילה לראש העמוד