וטרינר תורן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

האם כלבים חולים בקורונה

תקופת הקורונה אשר פרצה אל חיינו וכמובן אל חיי העולם כולו בסוף שנת 2019 עדיין מכה גלים. כיום יש כבר לא מעט מחקרים שנערכו הקשורים לנגיף הקורונה. מחקרים רבים נעשו בבעלי חיים במטרה לוודא שאין אפשרות להידבק מבעלי חיים. כמובן בשל העובדה שנגיף זה אינו נפוץ בעולם שנים רבות, הדעת אודותיו משתנות בכל פעם שמתפרסם מחקר חדש או ידיעה מרעישה. כיום הדעות עדיין חלוקות האם ייתכן שבעלי חיים בכלל וכלבים בפרט ידבקו בורונה אך ישנם עדויות מרחבי העולם אשר מעידים על הידבקות בעלי חיים בודדים בנגיף הקורונה. מחקרים רבים שנעשו בבעלי חיים אלה מעלים כי הסבירות שהם ידביקו בני אדם הינה נמוכה במיוחד עד אפסית לחלוטין.

בעלי חיים בודדים נדבקו בכל רחבי העולם

הנגיף הסורר אשר מלווה את העולם כולו בחודשים האחרונים מדבק בקצב מסחרר מה שסייע לו להגיע כמעט לכל מקום בעולם. נגיף זה חדש ולכן אין עדיין ממצאים ברורים אודותיו. אך במידה ואתם מבחינים שהכלב שלכם אן כל בעל חיים אחר מרגיש לא טוב עם תסמינים די דומים לתסמינים המוכרים לנו מבני האדם, כדאי לקחת אותו אל וטרינר תורן בפלורנטין מקצועי ומומחה אשר ידע לטפל ולאבן את מצבו. בדיקות מהירות יכולות להציל את בעל החיים שלכם במידה והוא אכן מעלה סימפטומים זהים לסימפטומים המופיעים אצל בני האדם.

אין ממצאים סופיים אך אין כל סיבה לדאגה

אך אין כל סיבה לחשוש, כפי שציינו לעיל כמעט ואין סיכוי להידבק מבעלי חיים כלל. הסיכויים שהם ידבקו אף הם קלושים למדי והופיעו במקומות בודדים בכל רחבי העולם. על כן אין לכם כל סיבה לחשוש להתקרב לבעל החיים שלכם כפי שאתם רגילים, הוא לא זה שעלול להדביק אתכם.

אולי יעניין אתכם גם: חיסון פרוו

Share this post

גלילה לראש העמוד