מתי נזדקק לעורך דין גירושין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מתי נזדקק לעורך דין גירושין

מרבית האנשים נוטים לחשוב, ששירותיו של עורך דין גירושים נזקקים אך ורק כאשר בני הזוג מגיעים לנקודת החלטה שהם מתגרשים. כלומר אך ורק במקרים בהם הפרידה היא סופית ומוחלטת ויש צורך לבצע את התהליך באופן רשמי, להגיע להסכמות, לקבל את הגושפנקא מבית המשפט וכל מה שמתייחס לכך. 

נכון שזה עיקר תפקידו של עורך דין גירושין ואכן כשנגיע למצב בו נחליט לפרק את מערכת הנישואין ולהתגרש, נידרש לשירותיו, אך זה לא יהיה המקרה היחידי. יש מקרים בהם אנחנו נידרש לשירותיו עוד קודם לכן, יש מקרים שנידרש לשירותיו בשלבים מאוחרים יותר. 

לפני שאנחנו נציג את אותם מקרים, חשוב לציין כאן שיש השפעה לא רק על השאלה מתי אנחנו נידרש לשירותיו אלא גם איזה עורך דין אנחנו שוכרים, מה טיבו, איזה ניסיון יש לו וכיצד הוא יכול לעזור לנו. זה לא מספיק לחשוב רק על השאלה, מתי ניעזר בו, אלא אנחנו צריכים תחילה לחשוב על השאלה, במי נוכל להיעזר, בשלבים כאלה ואחרים. 

מתי ניעזר בשירותי עורך דין גירושין

לפני שאנחנו מגיעים לשלב בו נרצה להשתמש בשירותיו לצורך הכנת הסכם גירושין בהסכמה, הרי שאנחנו יכולים להיעזר בשירותיו בשלבים ראשוניים. למשל, אם נניח אנחנו עומדים להתחתן וברצוננו לעשות הסכם ממון, אז הרבה פעמים הוא יכול לעזור לנו בכך. כמו כן, אם אנחנו חושבים להתגרש ועדיין לא קיבלנו את ההחלטה הסופית בעניין, אז אנחנו יכולים להתייעץ איתו בשביל לדעת עד כמה הצעד הזה רציני, מה זה אומר לגבינו, לגבי הילדים, לגבי הזכויות שלנו ועוד. 

אחרי שאנחנו מסיימים את התהליך באופן פורמאלי לפחות, אז אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו על מנת לוודא שההסכם מתבצע כמו שאנחנו סיכמנו באופן מלא. 

Share this post

גלילה לראש העמוד