מסגרות לתמונות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מסגרות לתמונות – כיצד בוחרים את המסגרת הנכונה

כשאנחנו רוכשים תמונה לבית או לעסק, אין זה מספיק שאנחנו נתייחס רק לשאלה מה התמונה תציג בפנינו. אין זה מספיק שנשאל את עצמנו, באיזו תמונה אנחנו רוצים להשתמש, האם יהיה זה דיוקן עצמי, מונה משפחתית, תמונת נוף או תמונה של אמן כזה או אחר. אנחנו צריכים גם להתייחס להיבט נוסף והוא, המסגרת של התמונה. 

על פניו זה נשמע כפריט עזר בסך הכל, אך זה לא בהכרח כך. גם למסגרת של התמונה יש משמעות בהיבטים שקשורים לעיצוב, בהיבטים שקשורים לנראות ולסגנון בה התמונה תוצג. על כן, אנחנו לא יכולים להתייחס למסגרת רק דרך השאלה איך היא תתפוס את התמונה, עד כמה המסגרת חזק, אלא, אנחנו צריכים גם להתייחס לשאלה, עד כמה המסגרת יפה, מרשימה, עד כמה היא מתאימה לסגנון ולעיצוב התמונה מחד וכן לסגנון ולעיצוב של הקיר מאידך. 

צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מסגרות לתמונות מסוגים שונים. מן הסתם, אנחנו נצטרך להחליט מה מתאים לנו על פי פרמטרים שונים, בין אם זה פרמטרים שקשורים לתמונה עצמה ובין אם זה פרמטרים אחרים. 

כיצד בוחרים מסגרת בצורה נכונה

ראשית, עלינו להחליט איך אנחנו רוצים שהתמונה תוצג. סביר להניח שאם התמונה קטנה, אז גם המסגרת צריכה להיות יחסית מצומצמת וצנועה. בוודאי אם אנחנו לא רוצים שהיא תגנוב את הפוקוס מהתמונה. לעומת זאת, אם התמונה גדולה, רחבה, משמעותית, הרי שאנחנו צריכים להחליט האם נרצה מסגרת צרה ועדינה או מסגרת עבה ורחבה. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון את המסגרת על פי הצבע שלה. האם נרצה מסגרת בצבע סטנדרטי, קרי, שחור, חום, לבן, או שמא אנחנו מעדיפים מסגרות יפות לתמונות בצבעים יותר עזים, שיכולים בעצמם לעצב את הקיר שלנו בצורה שונה, ראו את המבחר של אתר מסגרת

שלישית, עלינו לבחון איך המסגרת משתלבת עם העיצוב של הקיר באופן ספציפי. בין אם זה על פי הצבעים של הקיר עצמו ובין אם זה על פי אלמנטים אחרים שיכולים להשפיע או להיות מושפעים מכך. 

חשוב להדגיש, אנחנו יכולים להחליף מסגרת אם נרצה בכך, בעתיד. 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד