תכנות לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אילו כישורים קודמים נדרשים לילדים על מנת להתחיל לתכנת?

כיום אפשר למצוא ברחבי רשת האינטרנט כל מיני אפשרויות שונות של לימודי תכנות לילדים, בדרך כלל הקורסים ניתנים ללימוד עצמאי בלי מורים. שיטה זו מתאימה עבור הצרכים של מעטי מועט של ילדים, אך לא לכל הילדים, קראו על קורס מייקרים ותלת מימד למשל.

אילו כישורים קודמים נדרשים לילדים על מנת להתחיל לתכנת?

לימודי תכנות לילדים עשויים להיות בעלי הנאה עבורם, אבל הם משלבים בתוכם אף אתגרים אשר דורשים מהילידים יכולת של התמדה וכן משמעת עצמית – מיומנויות אלו עדיין לא התפתחו במלואן בקרב ילדים צעירים. בחברה שלנו טוענים כי ילדים לומדים יותר טוב בקבוצה קטנה ובהדרכה של מורה סובלני ומקצועי. בצורה זו המורק יעניק לא רק את הבקיאות שלו בתחום, אלא גם הוא יהווה השראה שהכרחית עבור ילדים צעירים, על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל הגלום בהם וליהנות על הדרך. גישת הלימוד שבה אנו נוקטים סייעה לאלפי ילדים בכיתות של בית ספר יסודי ובתיכון עם וללא ניסיון, ללמוד תכנות במיטבו.

כל הילדים עשויים להצליח, הם רק צריכים לרצות בזה

לימודי תכנות הם הבסיס של האלף עד תיו בעידן הדיגיטלי, קראו בהרחבה. לימודים אלו משקפים מערך של מיומנויות אלמנטריות שמומלץ לילדים שלכם כי ירכשו אותם, בלי כל קשר לדרך המקצועית בה ילכו בטווח הארוך. הם מעניקים עבור הילדים שלכם את היכולת להתמצא בעולם הדיגיטלי ואת הכלים ההכרחיים כדי לקחת חלק אקטיבי בו. כמו כן, הם מעניקים לילדים שלכם עוד שפה. ככל שהילדים ייחשפו לתכנות יותר מוקדם, כך הם יצליחו לרכוש את המושגים והעקרונות. אנו גורסים כי על ידי הגישה של לימודים שלנו והענקה של יחס אישי, כל ילד יצליח ללמוד תכנות. אי לכך ובהתאם לזאת, הדרישה הבסיסית ללימודים אצלנו היא רצון. השיעורים הם בהתאמה לצרכים של הלימודים ותחומי עניין רבעם של ילדים. יש ילדים שהם מבכרים ראשית כל להתנסות, יש ילדים שמבכרים להאזין ואחר כך להתנסות, יש ילדים שמבכרים רק ספורט ויש ילדים שמבכרים רק אומנות, ויש כאלו שמבכרים את עולם המתמטיקה או מבכרים רק משחקי מחשב. כל הילדים שלכם יכולים ללמוד לעשות שימוש בתכנות כאמצעי לביטוח עצמי בכל תחומי העניין האישי שהם מבכרים.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד