זוכים למשתכן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מידע משפטי ששווה להכיר לזוכים למשתכן

אין ספק כי הדרך המשתלמת ביותר לרכוש היום דירה בארץ, היא באמצעות התוכנית מחיר למשתכן. זוהי הדרך המשתלמת ביותר, עבור זוגות שאין להם דירה קודמת בארץ. כמו כן, יכולים להשתתף בתוכנית יחידים מעל גיל 35, המעוניינים לרכוש לעצמם את הדירה הראשונה שלהם. לצערנו המצב בארץ רק הולך ומתדרדר, כך שרוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם את מחירי הדירות שרק הולכים ועולים. אך המטרה של משרד השיכון והבינוי, הוא לאפשר לכל אחד את היכולת לחיות בדירה שנמצאת בבעלותו, במחיר שפוי והוגן במיוחד. כמו כן, כדאי לדעת כי הזוכים בהגרלה, זכאים לקבל הטבות שונות בתחום המשכנתא, לכן כדאי לקרוא באתר https://zochim.co.il/ ולהכיר את כל מה שמגיע לכם, על מנת לקבל את ההחלטות הנבונות ביותר.

מידע משפטי ששווה להכיר לזוכים למשתכן – לגזור ולשמור!

אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך ישנן לא מעט נקודות שכדאי להכיר מראש, במטרה ליהנות מתנאים טובים ונוחים יותר. למשל, הזוכים בהגרלות של מחיר למשתכן, יכולים לקיים משא ומתן על סעיפים שונים בהסכם שלהם מול הקבלן. אנשים רבים מגיעים לחוזה כגזירה משמיים, אך למעשה חשוב לזכור כי כדאי ומומלץ לפתוח במשא ומתן מול הקבלן, לצורך שינוי הסעיפים השונים. במידת הצורך, ניתן תמיד להיעזר באיש מקצוע, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. משרד השיכון קבע כי אין שום בעיה לשנות את ההסכם, לכן כדאי להתעקש מול הקבלן, אשר נוטה תמיד לסרב לכך. כדאי גם לזכור כי אתם הרבה יותר חזקים בתור קבוצה, מאשר בתור אנשים פרטיים, לכן מומלץ תמיד להתאגד עם שאר הזוכים, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר. נקודה חשובה נוספת, היא הסדר התשלומים מול הקבלן. רוב הקבלנים ירצו כמובן לקבל את מרבית הסכום כבר בהתחלה, לכן כדאי לנהל עימם משא ומתן, על מנת ליצור הסדר תשלומים שיהיה נוח יותר עבורכם.

לסיכום, ישנו לא מעט מידע משפטי ששווה להכיר לזוכים למשתכן, על מנת לשפר את איכות החיים שלהם. למשל, כדאי ללחוץ על הקבלן כדי שיציע אופציות ריצוף מגוונות יותר, שיבצע חיבורי חשמל רבים יותר וכדומה.

Share this post

גלילה לראש העמוד