מטבח כפרי - לבשל בעיר, להרגיש בכפר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מטבח כפרי – לבשל בעיר, להרגיש בכפר

בוודאי לא פעם צפיתם בסדרות טלוויזיה ישנות שבהן המטבח כיכב בסצנות כאלה ואחרות ובו הייתה אווירה חמימה, בשל המראה הכפרי והמיוחד של המטבח. מטבח כפרי הוא ללא ספק מטבח מיוחד מאין כמותו. המטבח יוצר אווירת כפר נעימה בבית ומאפשר לכל אדם אשר נכנס אליו או מבשל בו, להרגיש כאילו הוא בתוך סרט מאותם השנים שבהם מטבחים מעין אלה היו נפוצים מאוד, במנטליות של כפר קטן וחמים. לא מעט ישראלים בוחרים כיום לעצב את המטבח שלהם בסגנון כפרי, על מנת שהוא יעניק להם את ההרגשה שהם חפצים להרגיש כאשר הם נכנסים אליו.

כיצד מעצבים מטבח בסגנון כפרי?

על מנת לעצב מטבח בסגנון כפרי, חשוב מאוד לשים דגש על חומרי הגלם, על הצבעים של המטבח, על שילוב של אלמנטים שונים בו שיכולים להזדהות עם המטבח הכפרי ועוד. המטבח הכפרי כאמור הוא מטבח בעל מראה מיושן, התואם לאווירת כפר אותנטית ומיוחדת. לכן, חומר הגלם הפופולארי ביותר עבור מטבח מעין זה יהיה עץ על סוגיו וגווניו השונים. כמו כן, מעבר לעובדה שהמטבח יכיל בו לא מעט דברים שעשויים מעץ, יש לבחור צבעים כגון: לבן, חום ושמנת עבור המטבח, אשר מזוהים עם צבעים של מטבח כפרי. מעבר לכך, חשוב מאוד לשלב אלמנטים שונים התואמים למטבח הכפרי כגון: משטחי עבודה רחבים, שילוב של ספסלי עץ במטבח ועוד.

מדוע כדאי לבחור במטבח כפרי?

אם אתם תוהים מדוע כדאי לבחור במטבח כפרי, הרי שאין ספק שמטבח כפרי יוצר אווירה מאוד מיוחדת בבית. אך מעבר לכך, המטבח הכפרי מאפשר לכל אדם להיכנס לתוך סצנה מסרט שבה הוא מבשל במטבח המצוי בכפר קטן וחמים. ככל שהמטבח מעוצב בסגנון כפרי ואותנטי יותר, כך האדם אשר יכנס אליו ירגיש באופן משמעותי יותר שהוא מצוי במטבח בכפר. גם אם אתם מתגוררים בעיר סואנת, היכולת של המטבח הכפרי להשפיע על ההרגשה שלכם היא מהותית מאין כמותה. מטבח מעוצב בסגנון כפרי הוא המטבח המושלם עבור כל אדם שאוהב את המראה הכפרי והאווירה הכפרית החמימה והמיוחדת של המטבח ובכלל.

Share this post

גלילה לראש העמוד