עבודה בהיי טק
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כך תמצאו את עבודת החלומות שלכם

עולם התעסוקה הוא לא פשוט, ולעיתים אף מאוד מורכב. בישראל יום עבודה ממוצע מונה 9 שעות, וברמה החודשית מדובר על 182 שעות. ובכן, אין ספק שאלו לא מעט שעות, ולכן מוטב לעבוד בעבודה שאוהבים, כזו שמרגישים בה מתוגמלים וכזו שמעניקה לכם ערך. איך ניתן למצוא את עבודת החלומות? ריכזנו מידע חשוב בנושא.

יש לכם מקצוע?

ראשית נתייחס לדורשי העבודה שכבר מחזיקים במקצוע מסוים, או לחלופין, עוסקים בתחום שמעניין אותם, ולו כי ברגע שמצאתם את תחום העיסוק המועדף עליכם, הדרך למציאת העבודה אינה רחוקה כל כך. מתעניינים בעולם ההייטק והטכנולוגיה? ובכן, באמצעות חברה להשמה בהייטק, תוכלו למצוא את עבודת החלומות, זאת בתנאי שתגדירו מבעוד מועד את סוג המשרה ואת התנאים בהם אתם מעוניינים. ככל שתהיו יותר ממוקדים, כך תוכלו למצוא משרה שעונה על דרישותיכם.

ואם אין לי עדיין מקצוע?

אם טרם בחרתם את התחום שבו תרצו לעסוק, הרי שזה הדבר הראשון שיש לעשות. כדאי להירשם לימים פתוחים במכללות ואוניברסיטאות, או לחלופין להתנסות בתחומים שונים, כמו חוגים וסדנאות, ולו כדי להבין אם מדובר בתחום שמעניין אתכם. מלבד זאת, כיום קיימות קבוצות פייסבוק רבות, וחלקן אף מתייחסות לתחומי עיסוק שונים. תוכלו להצטרף לקבוצות הללו, לקרוא מעט ביקורת ומידע שאנשים שעוסקים במקצוע, ולדעת אם מדובר בתחום שמעניין ומאתגר אתכם.

להגדיר היטב את המשרה

כדי למצוא את משרת החלומות, עליכם להבין מה בדיוק אתם מחפשים, לרבות מהי כמות השעות היומית שהמשרה כוללת, האם מדובר בתפקיד שמצריך חשיבה מרובה או שמא בתפקיד של ביצועיסט ועוד. כמו כן, הקדישו זמן לחשוב על ציפיות השכר שלכם ועל כל היתרונות שתקבלו מהארגון ברגע שתתקבלו לתפקיד.

ומה לגבי עסק?

רבים אינם מוצאים את עצמם בתוך עולם התעסוקה, ומעדיפים דווקא להקים עסק עצמאי, מה שמאפשר להם להיות בוס לעצמם, ולקבוע את נהלי התפקיד ואת תחומי האחריות שלהם. פה נעצור לציין שהקמת עסק היא דבר שיש לעשותו באופן מושכל, ואם עושים זאת נכון – זה בהחלט יכול להשתלם ולהיות פתרון נהדר.

 

נסו להבין מהי משרת החלומות שלכם, תוך שתגדירו אותה באופן המיטבי. בין אם תבחרו להיות שכירים ובין אם תחליטו להקים עסק עצמאי, אין ספק שהחיפוש אחר משרת החלומות עשוי להיות מאתגר, ועם זאת – משתלם במיוחד. בהצלחה.

Share this post

גלילה לראש העמוד