בריכות ביתיות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בריכות ביתיות – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים ומתקינים בריכה ביתית

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות להתקין בריכה בחצר הבית. הם עושים זאת היום יותר מאשר בעבר, הן בגלל העלויות הזולות, הן בגלל שקיימות הרבה יותר אפשרויות ומתקנים לבחירה מאשר בעבר, ובאופן כללי, בגלל שרמת החיים בישראל עלתה ואנשים רבים מעדיפים שלא להיות תלויים בגורמים חיצוניים, כמו למשל, בריכות ציבוריות אם יש להם אפשרות להתקין בריכה ביתית.

על מנת ליהנות מבריכה ביתית איכותית, בריכה ביתית שתשרת אותנו נאמנה לאורך זמן, אנחנו צריכים לדעת לאפיין נכון, הן את הצרכים שלנו, הן את תנאי השטח שעומד לרשותנו וכן את התנאים הכספיים שעומדים לרשותנו, קרי מה התקציב שיש לנו, הן בשביל לבנות ולהתקין את הבריכה והן לצורך הוצאות שוטפות לצורך תחזוקה ודברים אחרים.

כפי שאנחנו יכולים להבין, קיימות בריכות ביתיות מסוגים שונים. לפני שאנחנו נציג מספר דוגמאות של בריכות, לצד נקודות שצריך לבדוק בטרם מחליטים איזו בריכה להתקין, חשוב להדגיש כאן שכמו במקרים רבים אחרים כשמדובר בתכנון ועיצוב הבית והגינה, גם במקרה של בריכה הרבה פעמים הבחירה שלנו תלווה אותנו לאורך זמן רב ולעיתים עד שנעזוב את המבנה מסיבה כזו או אחרת. לכן חשוב להשקיע זמן ניכר בתהליך הבחירה.

אילו סוגי בריכות קיימות

אפשר לחלק את סוגי הבריכות הרלוונטיות לנו לשלוש קבוצות עיקריות:

בריכות בתוך הקרקע – הכוונה לבריכות שצריך לחפור בור באדמה ולבנות אותן. הן דומות כמובן לבריכות ציבוריות קלאסיות. מדובר בבריכות שדורשות תקציב הרבה יותר גדול מאשר סוגי הבריכות האחרות שנציג, בגלל תהליך הבנייה.

בריכות על הקרקע – כאן הכוונה לבריכות שמגיעות בחלקים ומותקנות על גבי הקרקע עצמה. אפשר להתקין אותן בחצר, גינה, וכן במרפסת או על הגג. תלוי במשקל ובמערכת שלהן.

בריכות מתנפחות – אלו בריכות שמיועדות עבור ילדים והן פחות משמעותיות עבורנו, לפחות בכל ההיבט הכספי או בהיבטים של תחזוקה.

חשוב לציין, כל אחת מהבריכות שציינו יכולה להגיע בצורות שונות, מלבניות, מרובעות או עגולות. מן הסתם, כל אחת מהן תהיה בגודל אחר ותתפוס שטח שונה.

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים בריכה ביתית

צרכים ותנאים – הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, איזה צורך הבריכה אמורה למלא, את מי היא אמורה לשרת ומה התנאים שעומדים לרשותנו. בין אם זה מבחינת שטח, בין זה מבחינת יכולות כלכליות, והיבטים אחרים. בסופו של דבר אנחנו אמורים ליהנות מהבריכה, ולכן חשוב שנבחר בריכה ביתית שיכולה למלא את הצרכים שלנו ושל בני המשפחה, בצורה הטובה ביותר.

תחזוקה – חשוב שאנחנו נבחן היטב מה נדרש בשביל לתחזק את הבריכה, כמה זמן זה לוקח ואילו משאבים כספיים זה דורש מאיתנו.

בטיחות – בין אם הבריכה מיועדת לילדים, קשישים או מבוגרים. עלינו לוודא מה הם תנאי הבטיחות שנדרשים בשביל להפעיל ולהשתמש בבריכה בצורה הטובה והבטוחה ביותר.

Share this post

גלילה לראש העמוד