גדר וכלוב - מוצרי אילוף הכרחיים לכלבים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

גדר וכלוב – מוצרי אילוף הכרחיים לכלבים

לא מעט אנשים שמביאים כלבים הביתה, מבקשים אחרי מספר ימים למסור אותם, להחזיר אותם למי שמסר להם אותם. הטענה שלהם היא, הכלב איננו מתנהג יפה, איננו ממושמע, איננו עושה את מה שהם מורים לו ובמילים אחרות, הוא לא מאולף.

זו טעות גדולה להחזיר את הכלב, מאחר וזה יוצר אצלו טראומה וגם לא פעם, זה יוצר אנטגוניזם אצל מי שהביא והחזיר אותו. במיוחד נכון הדבר, אם יש ילדים בבית. זה עלול לייצר אצלם תחושה של פחד מכלבים, פחד שילווה אותם במשך שנים רבות ואולי כל החיים. במקום ליהנות מחברתו של כלב, מי שנחשב ובצדק לידידו הטוב של האדם, הם פשוט יגדלו בתחושה שמדובר בחיה רעה ומפחידה.

הפתרון לטענות שציינו קודם לכן, הוא לא מסירת הכלב אלא להיפך, לאלף אותו, לגרום לו להקשיב למה שאנחנו אומרים ומה שאנחנו מבקשים ממנו. רק כך, אנחנו נוכל ליהנות ממנו וצריך לומר את האמת, רק כך הוא יכול ליהנות מאיתנו ומהסביבה. האילוף לא חייב להתבצע על ידי גורם חיצוני, למרות שזה כמובן יכול להועיל. אנחנו יכולים להשתמש באמצעים וכלים מאוד פשוטים בשביל לאלף אותו לאט לאט. עזרה מגורמים חיצונים תמיד יכול לעזור לנו ללמוד כלים חדשים ותמיד יכולה גם לעזור לכלבים להיות יותר ממושמע, ויותר מהר.

היום בכל חנות למוצרי חיות אנחנו יכולים למצוא אמצעים וכלים שונים שיכולים לעזור לנו לאילוף. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא גדר וכלוב. מוצרים בסיסיים לאילוף כלבים בבית ובכל מקום אחר. לפני שנסביר כיצד אנחנו משתמשים במוצרים אלו ולשם מה הם משמשים אותנו, חשוב להדגיש, אילוף דורש זמן, דורש סבלנות, כמו כל תהליך חינוכי אחר, אך הוא משתלם מאוד בסופו של דבר.

כיצד גדר וכלוב יכולים לעזור לנו

נתחיל מהבסיס וזה הכלוב. כלוב של כלבים יכול לשמש אותנו לכמה דברים. ראשית, כלוב אילוף לכלב הוא יכול לשמש אותנו כמקום אליו נשלח את הכלב בכל פעם כשיתנהג רע. זה לא אומר שאנחנו צריכים לעשות לו דברים רעים חס וחלילה, אך זה כן אומר שהוא ילמד שאסור לו להתנהג בצורה רעה, בין אם זה אומר שאסור לו לנבוח על זרים, ובין אם זה אומר שאסור לטפס על מיטות או ספות. הכלוב גם יכול לשמש מקום שינה עבורו.

שנית, אנחנו יכולים להשתמש בכלוב לצורך העברתו של הכלב ממקום למקום, במידת הצורך ובלי קשר לתהליך האילוף שלו.

גדר אילוף לכלבים יכולה לשמש לכמה דברים. ראשית, הגדרת תחום, טריטוריה אליה אסור לו להיכנס. בין אם זה בתוך הבית או מחוץ לבית. שנית, אנחנו יכולים להשתמש בגדר על מנת לאלף אותו לקפוץ ולשחק. זה במידה ואכן מדובר בכלב פעיל. כך הוא מוציא אנרגיות במשחקים ולא בדברים אחרים.

Share this post

גלילה לראש העמוד