כבל מתאם
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לבחור כבל או מתאם HDMI

אחד הכלים החשובים ביותר לצורך העברת מידע בין מכשירים שונים אל מסכים, הוא כבל HDMI. לא מעט אנשים משתמשים בכבל זה, בין היתר בשביל להעביר מידע מהמחשב אל מסך הטלוויזיה, או בין סטרימרים כאלה ואחרים אל המסך. בצורה כזו, אפשר לשדר בצורה פשוטה, מהירה ונקייה את המידע שאנחנו מבקשים, על המסך. 

כבל מתאם HDMI, הוא ייחודי שכן הוא מאפשרת העברת מידע ותכנים משני מכשירים שונים במהותם וכל זה באיכות טובה. אין צורך להשתמש בכלים אחרים לשם כך. חשוב להדגיש, היום אנחנו יכולים גם לבצע מה שנקרא "שיתוף מסך" למשל, בין מכשיר הסלולר לטלוויזיה. אך זה לא קיים עדיין בכל המכשירים וגם לא תמיד בצורה הכי טובה. לכן שימוש בכבל או מתאם HDMI, הוא הדבר הנכון מבחינתנו. 

את הכבל וכן את המתאם, אפשר למצוא בכל חנות למוצרי חשמל, חנות מחשבים וציוד היקפי ובכלל במגוון חנויות אלקטרוניקה מסוג כזה או אחר. אנחנו צריכים רק לבחון מה בדיוק המסך שלנו צריך. 

כיצד בוחרים כבל או מתאם בצורה נכונה

ראשית, יש לבחון את היציאות של HDMI במסך, על פי זה אנחנו נדע בדיוק מה סוג הכבל או המתאם שאנחנו צריכים. חשוב להבהיר כאן, עדיף להשתמש בכבל ולא במתאם, מאחר והחיבור לא תמיד יהיה אידיאלי בעזרתו. אך כמובן שזה תלוי בגודל וסוג היציאה. 

שנית, יש לבחון את אורך הכבל. יש מקרים בהם אנחנו נדרש לכבל מאוד ארוך ויש מקרים בהם לא תהיה משמעות אמיתית לגודל הכבל, מאחר ונוכל לקרב את המכשיר ממנו אנחנו מעבירים מידע אל המסך. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את עובי הכבל, כך שהוא לא ייהרס, ישחק או ייקרע בשום צורה שהיא.

Share this post

גלילה לראש העמוד