עורות של תופים - איך אני אדע מה מתאים לי?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

עורות של תופים – איך אני אדע מה מתאים לי?

כאשר אנו רוצים לרכוש עורות לתופים, אנו נהיה חייבים לדעת איזה סוג בדיוק יתאים לתופים שלנו ומאיזה עור הם יפיקו את הצלילים היותר טובים. ישנם סוגים רבים של עורות לתופים, חלקם זולים וחלקם יקרים יותר, אך מה שחשוב באמת הוא סוג העור ואופן התאמתו אל התופים.

עורות של תופים – איך אני אדע מה מתאים לי? |

לכל סוג תופים יש את סוגי העור שלו. עורות התופים חייבים להיות מותאמים לסוג התופים כדי שיצליחו להוציא את הצליל הכי מקורי שתופים אלו מסוגלים להפיק. לא כל סוג עור לתוף ייתן לנו את הצליל הדרוש ולכן כדאי לבדוק נושא זה לפני רכישה

כמובן שסוגים רבים אחרים קיימים גם כן באתר https://musicmart.co.il/, אך הסוג היותר מתאים שאנו נצטרך וודאי יהיה צריך להתאים לסוג התופים שלנו. כמובן שזו לא חובה אך הצליל אותו נרצה לקבל מסוג עור מסוים, לא בהכרח יגיע, כאשר נרכיב סוג עור אחר

מהי מצילת ההיי הט (Hi – Hat) |

מצילת ההיי הט, מורכת בעצם משתי מצילות, כשהן מונחות אחת על השנייה, ומופעלות על ידי סטנד מיוחד. כאשר המצילה התחתונה, מונחת עם חלקה הקמור כלפי מטה על הסטנד, המצילה העליונה מחוברת למוט עם חלקה הקמור כלפי מעלה.

ההיי הט מופעל על ידי פדל, המחובר לסטנד, המאפשרת פתיחה וסגירה של ההיי הט. צלילו של ההיי הט כשהוא סגור, הינו חד ומהיר ומשמש כקצב קבוע (Ostinato) במקצבים. כשפותחים את ההיי הט, המצילות נוגעות אחת בשנייה ויוצרת צליל גס ומתמשך המשמש בדגשים בתוך מקצבים.

מה זה מצלתיים בתופים |

באו נבדוק מהי אותה המצילה. מצילה היא כלי נגינה עתיק השייך למשפחת כלי ההקשה. מצילות, כמו רוב כלי הנגינה, שימשו לנגינה מהעת העתיקה, ובתנ"ך מצילה ומצלתיים מוזכרות פעמים רבות.

כל מצילה עשויה מצלחת מתכת עגולה קמורה ודקה, וזו, מורכבת ממתכות וסגסוגות שונות. מצילה בעת המודרנית, הכוונה היא בדרך כלל למצילה, זו של התופים, העשויה סגסוגת נחושת, ויש כמה ממנה בכל מערכת של תופים

Share this post

גלילה לראש העמוד