כלוב אילוף לכלב
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חינוך כלבים ואילופם – מדוע זה חשוב

הרבה פעמים אנשים מביאים כלב הביתה, מתוך מחשבה שזה יהיה נחמד לגדל אותו, זה יהיה נחמד לשחק איתו, זה תמיד יכול להיות טוב שהילדים יגדלו עם כלב וילמדו מהי אהבת חיות ואת כל הנושא של אחריות בגידול חיית מחמד משלהם.

העניין הוא, שהרבה מאוד אנשים שאינם מכירים ומבינים את הנושא של גידול כלבים, מופתעים מהעובדה שהם לא בהכרח מחונכים ואם לא דואגים לחנך ולאלף אותם, זה יכול להיות מאוד בעייתי, בוודאי אם מדובר בכלבים שאין להם גבולות. הם יכולים לגרום נזק משמעותי לחפצים של הבית, הם יכולים לעשות את הצרכים שלהם בתוך הבית, ובמקרים קיצוניים הם עלולים לגרום לנזקים פיזיים לבני הבית או לאנשים אחרים.

לכן, כשלוקחים כלב הביתה, במיוחד אם מדובר בגורים, רצוי מאוד לאלף אותם, רצוי מאוד להשקיע זמן בחינוך שלהם. זה לא חייב להיות דברים קיצוניים, שכן לא כל כלב צריך ויכול להביא לנו את העיתון או את נעלי הבית שלנו למיטה. אך כן חשוב שאנחנו נחנך אותם בצורות שונות, על מנת שידעו להכיר את הגבולות, בתוך הבית ומחוצה לו.

כיצד מאלפים כלב בצורה נכונה

צריך לומר, אילוף וחינוך כלב אמור להתבצע על ידי אנשי מקצוע, קרי מאלפי כלבים מקצועיים, ישנן שיטות שונות לאילוף, אלא באות לידי ביטוי במאפיינים שונים. למשל, באמצעות כלים ואמצעים שונים, באמצעות שיטת המקל והגזר, ובאמצעות שיטות אחרות של תגמול.

מה שברור הוא, התהליך חייב להיות עקבי וממושך, הוא צריך להתבצע הן על ידי המאלף והן על ידי הבעלים בבית או בכל מקום אחר, ויש להקפיד על כך, על מנת להרגיל את הכלב להתנהג בצורה מסוימת ועל מנת למנוע ממנו לשכוח את מה שלמד במסגרת האילוף.

לבחירת כלוב אילוף, לחצו

Share this post

גלילה לראש העמוד