עמותת איילים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

3 פרוייקטים השייכים לעמותת איילים

עמותות בישראל ישנן מסוגים שונים, בעוד שמספרן של העמותות עולה על 40 אלף, נכון לשנת 2016. מטרתה של כל אחת מהעמותות, היא לשפר איכות חייהם של מגזרים וקבוצות באוכלוסייה, לעזור לחלשים, לחולים ולחסרי הישע, בעוד שישנן פעילויות שנועדו לקדם מטרות בתוך המדינה.

אחת העמותות הבולטות שהוקמו בעשורים האחרונים היא 'עמותת איילים' אשר פועלת למען פיתוח הפריפריה ויצירת התיישבות צעירה ואיכותית באזורים שנחשבים חלשים או מרוחקים מאזור המרכז.

העמותה, שהוקמה על ידי שני חיילים משוחררים אשר השקיעו את כספי המענק שלהם להקמת כפרי התיישבות לסטודנטים – מספקת מלגות לסטודנטים, אופציות דיור ותרומות שונות לקהילה, תוך שיפור איכות חייהם של אוכלוסיות בפריפריה. לדוגמא: בין הפרויקטים הוקמו מפעלי התיישבות מעורבים בנגב בגליל ובלוד. בעוד שהעמותה הקימה כפרי סטודנטים עם פוטנציאל רב. זוהי תרומתה של עמותת איילים אל ההתיישבות. אז, אילו פרוייקטים בולטים שייכים לעמותת איילים? הנה 3 כאלה:

הקמת 22 כפרי סטודנטים ומתחמי התיישבות

העמותה הקימה 22 כפרי סטודנטים ומתחמי התיישבות ברחבי הארץ, בעוד שאידאולוגיה וחיזוק הפריפריה הם חלק מתרומתה של העמותה להתיישבות בארץ. מלבד זאת, סטודנטים שמשתתפים בפרויקט, זוכים במלגות לימוד. כך עשתה עמותת איילים מעשה שבו כולם זוכים: גם הסטודנטים שגרים בכפרים מתפתחים, וגם האוכלוסייה שמתגוררת באזורי הפריפריה; נהנית מפעילות להעלאת איכות החיים באזור המגורים.

הקמת גלעד עבור נפגעי פיגוע טרור

ביוני 2019 נחנך על ידי העמותה גלעד בתצפית כפר הסטודנטים בכרמיאל. הגלעד נועד לתעד את שמותיהם של הרוגים בפיגוע נורא שהתרחש בבית כנסת בפיטסבורג. מטרת הפרויקט: להנציח את הנרצחים ולספק נחמה (גם אם הקטנה ביותר) למשפחות הנרצחים.

פתיית פאב "הלודמילה" בלוד

על מנת שגם בפריפריה יהיו חיי חברה ותרבות פנאי מפותחים; הקימו חברי העמותה פאב במיקום מעט מאתגר. הפאב הוקם בכפר לוד בחצר התרבות של העיר, בעוד שמימון הקמתו נעשה במבצע חסר תקדים (גיוס 20 אלף שקלים!) על ידי פעילות סטודנטיאלית. בכך יכולים תשובי הסביבה להנות מפאב כיפי ונעים בו מחירים חברתיים.

לסיכום, איילים ממשיכה לפעול בכל הכוח על מנת להרחיב התיישבות באזורים שדורשים שיפור – ובכך הענקת איכות חיים טובה יותר לתושבים.

Share this post

גלילה לראש העמוד