הבית באמת נעול
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

כך תסירו דאגה מליבכם… הפעם הבית באמת נעול

בית ריק עלול להפוך ליעד עבור פורצים, אשר לוטשים עיניים לתכשיטים יקרים, כסף מזומן וכל דבר שניתן למכור ברווח יפה. לכן מצב של בית ריק (או משרד ריק) תמיד מעורר דאגה מסוימת, בעיקר אם מדובר על נסיעה ארוכה או היעדרות ממושכת אחרת מסיבה כלשהי. מנעולים ישנים ופשוטים נחשבים קלים לפריצה ולכן כדאי להשקיע ולהתקין פתרונות נעילה מודרניים (כמו אלה) בעלי עוצמה רבה יותר, אשר מגינים על הבית באופן אופטימלי. את ההתקנה צריכה לבצע רק חברה מוסמכת ובעלת מוניטין, שקיבלתם עליה מלצות, ויש להיזהר במיוחד מכל מיני מבצעים והנחות של גורמים בלתי ידועים. בסופו של דבר מדובר בעניין רגיש במיוחד.

נעילת דלתות הזזה וחלונות

המנעול הראשי נמצא כמובן בדלת הכניסה לבית או למשרד, אבל יש פתחים נוספים שחשוב לתת עליהם את הדעת משום שגם דרכם ניתן לפרוץ לבית. דלת הזזה מקשרת בין חדר בבית או מטבח לחצר, והיא עלולה להיפרץ בקלות כאשר הבית ריק, ואתם גרים בקומת קרקע או דירת מרתף. אותם דברים אמורים בחלונות בקומות נמוכות, אשר עלולים להפוך יעד לפריצה קלה מבחוץ. לכן יש לתת לעניין זה תשומת לב ולהצטייד במנעולים אמינים ומדרניים, ולא להסתפק במנעולים ישנים, שאולי גם החלידו. סגירת כל האפשרויות לפריצה – דלת ראשית, דלתות הזזה וחלונות (למדו על היתרונות של מעצור לחלוןתוביל לכך שתוכלו להסיר דאגה מליבכם, 

התקנה פשוטה וקלה

כאשר ישנן דלתות הזזה, חברות ביטוח מתחשבות בכך ודורשות סורגים או מנעולים לכל דלת כדי להוריד את הסיכון לפריצה. שימוש במערכות נעילה מודרניות אינו כרוך בעלויות גבוהות ולכן אין סיבה אמיתית לוותר עליו. ברוב המקרים ההתקנה היא פשוטה ונעשית באופן עצמאי ללא סיוע של איש מקצוע, אבל אם תצטרכו – הם ישמחו לעזור עם הברגים והמנעולים. הם אינם משאירים סימנים ולא משנים את עיצוב החדר והתקנתם אינה כרוכה בקידוח חורים בקיר. כמו כן חשוב שהמנעולים יהיו ניתנים לפתיחה מהירה במקרי חירום, ותוכלו לקחת אותם עמכם גם במקרים של מעבר דירה.   

Share this post

גלילה לראש העמוד