עורך דין פלילי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

החשיבות בלקחת עורך דין פלילי למשפט

המשפט הפלילי הוא נושא מורכב מאד הבנוי מאין ספור חוקים ותתי חוקים. עורך דין מיומן מכיר את כולם באופן מקיף ויודע מהן הדקויות המאפשרות לו שימוש בחוק זה או אחר, לטובת הלקוח שלו.

עורך דין פלילי

אם אדם נורמטיבי חשוד בפעולה מסוימת ולכן הוא נעצר על ידי המשטרה, אין לו מושג כיצד לצאת מהמבוך הזה. מה לעשות, איך לדבר בחקירה ובטח ובטח שאינו מודע לאיזו דרך חתחתים הוא נכנס ומה יהיו תוצאותיה.

הוא חייב לקבל הכוונה מקצועית לאורך כל הדרך ולכן חשוב מאד מיד עם המעצר לבקש שיחה עם עורך דין פלילי וזאת טרם החקירה. עורך הדין יעניק הכוונה וייעוץ בהתאם למידע שקיבל מהלקוח כשהמטרה היא להוציא אותו במינימום נזקים.

תכנון הצעדים בכל תיק פלילי

בהתאם לעבירה הפלילית ואם מדובר במעידה חד פעמית או ברוטינה של מעצרים עקב מעשים פליליים שונים שביצע הלקוח, מגבש עו"ד הפלילי חשיבה כיצד לפעול בכל תיק. אם מדובר בתיק ראשון, הוא יעשה כל מאמץ כדי להוציא את הלקוח שלו מסיטואציה זו, כשהמטרה היא לסגור את התיק הפלילי כדי לא להשאיר לאדם זה כתם לכל חייו ולהימנע מההתמודדות עם כתב אישום ועם דיונים משפטיים. כשמדובר בתיק ראשון, במקרים רבים אפשר להשיג הקלה מהותית זו, אך אם מדובר ברצף של מקרים הסיכוי לכך הוא קלוש.

עם זאת, במהלך המשפט עו"ד פלילי יעשה כל שניתן כדי שהלקוח שלו יקבל קנס בשיעור נמוך ותקופת מאסר קצרה ככל האפשר.

החשיבות בלקיחת עורך דין פלילי למשפט

אדם שיגיע למשפט ללא ליווי משפטי, לא יידע מה לומר כשיקראו לו לדוכן העדים, הוא לא יידע איך לשכנע את השופט בצדקת דבריו ולא יוכל לעמוד בעימותים הקשים עם עורך הדין של הצד השני.

לכן אין ספק שכל אדם הנקלע לסיטואציה שהיא בעל גוון פלילי או זקוק לסגירה של תיק פלילי חייב לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי אשר ייצג אותו. כל תיק הוא עולם ומלואו ורק מי שבקיא היטב ברזי המשפט הפלילי מסוגל לסייע.

Share this post

גלילה לראש העמוד