משאבת חום
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

משאבת חום – מה בדיוק הן עושות?

במהלך השנים נצרו כלים ומתקנים שונים אשר נועדו לחמם מבנים, בין אם מדובר במבני מגורים, תעשייתיים, מסחריים ואחרים. אותם מתקנים אמורים לעזור לנו לחמם את המבנה בצורה פשוטה, מהירה והכי חשוב חסכונית, בין אם זה בכל מה שקשור לחסכון בחשמל ואנרגיה, כמו כן בכל מה שקשור לחסכון בהוצאות כספיות לאורך זמן.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך, אנחנו יכולים למצוא במקרה של משאבת חום. מדובר באמצעי מאוד פרקטי ונוח שמאפשר לנו לחמם את המבנה באמצעות שימוש פעולה פשוטה של המשאבה אשר יוצרת תהליך של חימום פרקטי ונוח בכל מקום בו המשאבה מותקנת. מן הסתם, מדובר במשאבה מקצועית ואיכותית, אשר עובדת מהר ונוח.

לפני שנסביר כיצד אנחנו אמורים להתקין משאבות חום בצורה חכמה, צריך לומר הבחירה בהתקנת במשאבה כזו, תלויה כמובן במשתנים שונים, אלה יכולים להשפיע על איכות השימוש במשאבה וכן על עצם הפעולה בסביבה בה המשאבה מותקנת ופועלת. כמובן שיש לקחת בחשבון את התקנת המשאבה כתהליך לטווח ארוך.

על בסיס מה בוחרים להתקין משאבות חום?

ראשית, על פי גודל המקום. בהתאם לגודל המבנה בכלל וגודל השטח בו המשאבה אמורה לעבוד, אנחנו צריכים להחליט האם להתקין משאבת חום בגודל כזה או בגודל אחר. הכל בהתאם לגודל ואופי המקום. סביר להניח שבמבנה תעשייתי נצטרך להשתמש במשאבות גדולות יותר מאשר במבנים פרטיים.

שנית, אנחנו נתקין משאבה על פי אופי השימוש שנעשה במקום. בהתאם לכך אנחנו נבחר משאבה עם עוצמה מסוימת. ניקח בחשבון את הצרכים שלנו אל מול תנאי השטח וכן אל מול היכולות הכלכליות שלנו ומה בדיוק אנחנו נוכל להוציא מהמקום.

שלישית, אנחנו נתייחס לשאלות כמו תחזוקה, ניקיון, החלפת רכיבים בעת הצורך ועוד.

Share this post

גלילה לראש העמוד