ייבוש תת רצפתי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ייבוש תת רצפתי – כיצד ומתי עושים את זה

על פניו, במדינה כמו ישראל, בה במרבית ימות השנה שוררת טמפרטורה גבוהה, מה שאומר שהקיץ הוא הרבה יותר ארוך מהחורף, ומזג האוויר הרהב יותר חם מאשר קר, אזי שאין צורך להשתמש באמצעים שמחממים את המבנים השונים, שכן הטמפרטורה החיצונית מספיקה.

אך בלא מעט מקומת, בין אם מדובר במבנים פרטיים, קרי מבני מגורים, ובין אם מדובר במבנים מסחריים,תעשייתים וכן מבנים אחרים, אנחנו יכולים למצוא מערכות שונות לחימום ויתרה מזו, לייבוש המקום על פי הצורך.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך, הן מערכות ייבוש תת רצפתי. מדובר במערכות שונות, אטרקטיביות מאוד, שמאפשרות לנו לחמם את המבנה בכלל ואת הרצפה בפרט באופן יסודי ואטרקטיבי, על פי הצורך שלנו בדבר באותו יום או באותה תקופה תקופה.

צריך לציין מערכות ייבוש תת רצפתי, מותקנות במבנה עוד לפני שנכנסים אליו כמובן, למעשה מדובר במערכת אשר נהוג לתכנן את ההקמה שלה בעת תכנון הקמת המבנה, וכמובן שמתקינים את המערכת בעת הקמת המבנה עצמו, בטרם נכנסים אליו לצורך מגורים או עבודה. אי אפשר לתכנן ולהתקין את המבנה לאחר מכן, מאחר וזה בלתי אפשרי מבחינה מעשית וזה עלול לפגוע בשגרת חיינו ובאיכותם.

תכנון מערכת ייבוש תת רצפתי, נעשה בהתאם לאופי המבנה, בהתאם לגודל שלו, וכן בהתאם לצרכים שלנו. אנחנו צריכים לדעת לשם מה אנחנו רוצים להשתמש במבנה ואיך אנחנו רוצים להשתמש במערכת בצורה אפקטיבית, חסכונית ויעילה.

איך מתקינים מערכת כזו

אפשר להתקין מערכות ייבוש בעזרת מאפיינים שונים, בין אם מדובר בצינורות חימום שפועלים על מים, גז או חומרים אחרים. אלה מורכבים מתחת למרצפות וניתן להשתמש בהם במשך כל עוגת היממה או במשך מספר שעות על מנת לייבש את המקום לגמרי.

Share this post

גלילה לראש העמוד