אוכל לחתולים לפי גיל
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אוכל לחתולים לפי גיל? כן. זאת הדרך שצריך לבחור באמצעותה מזון

אם יש לכם חתול חדש, או שאתם מאכילים חתולים בחצר ובשכונה, חשוב לשים לב כי אתם בוחרים  מזון המתאימים לגיל החתול, כמו גם לתזונה נכונה ומחזקת. חתולים הן חיות מחמד שאמנם לא זקוקות ליותר מידי תשומת לב – אך הן ילוו אתכם בחום ובאהבה, למשך שנים. זאת בעיקר אם תדאגו לצרכים הבסיסיים שלהם.

כאשר אנו מאמצים חתול, רצוי לדאוג לו לאוכל טוב ובריא, למקום מרבץ, כמו גם לארגז עם חול לחתולים עבור הצרכים שלו: זאת במידה והוא חי אתכם תחת אותה קורת גג. במידה ומדובר בחתולי רחוב, אוכל לחתולים (שימו לב כי לא מדובר בשאריות אוכל מתובלות של בני אדם) ומים – יספיקו לחתול על מנת לשרוד.

בחירת מזון לפי גיל

אם אתם רוצים להבין כיצד בוחרים מזון לחתולים כמו שימורים לחתול למשל, חשוב שתדעו כי הבחירה הראשונית תעשה בדרך כלל על פי גילו של החתול. בכך ישנם שקי אוכל יבש או אוכל רטוב לחתולים שמחולק לגילאים כמו: גורים, בוגרים וקשישים. את הבחירה יש לבצע על פי גיל החתול, בעוד שחתול עד גיל שנה נחשב גור, ולאחר מכן בוגר וכאשר הוא מגיע לגיל 7 – הוא נחשב "סניור" – משמע קשיש.

בחירת מזון על פי המלצה רפואית

כאשר חיית המחמד שלכם אינה חיונית, אם היא מתקשה לאכול או לשתות, או שיש לה בעיות בעשיית צרכים – חשוב לקחת אותה לבדיקה אצל הווטרינר. ואכן גם חתולים עלולים לסבול ממגוון בעיות בריאותיות: לכן ייעוץ של וטרינר חשוב במיוחד. בזמן הייעוץ, ובהינתן בעיות כמו כאלה בדרכי השתן, בעצמות, בשיניים ובשרירים – תוכלו לקבל המלצה מווטרינר לגבי סוג האוכל שהחתול צריך.

אוכל רפואי יהיה בדרך כלל יקר יותר ממזון רגיל- לכן חשוב לבצע השוואת מחירים בין חנויות מזון לבעלי חיים. בכך אפשר להזמין מזון שאינו יקר מאד, אך כזה שיעזור לחתול להתאושש.

טעם

הבחירה במזון עליה להיעשות גם לפי טעמה של חיית המחמד. בעוד שהחתול כבר יוכיח את אהבתו למזון על פי הכמויות שהוא יצרוך. כאשר מדובר בשק טוב החתול יאכל את האוכל בכול יום, או יתעלם מאוכל שאינו אוהב. בחירה כזאת כדאי לעשות תוך רכישת שקי אוכל קטנים, ומתן תשומת לב להעדפות החתול. בכך בוחרים אוכל מעולה עבור חתולים.

Share this post

גלילה לראש העמוד