דתיים, האם לפנות אל פסיכולוג דתי?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

דתיים, האם לפנות אל פסיכולוג דתי?

יש הזדמנויות שונות בחיים בהם נגיע למסקנה שעלינו לפנות לפסיכולוג. לעיתים הפניה נועדה לטפל בעצמנו, ופעמים היא נועדה להגיש עזרה לבן משפחתנו. תמיד אפשר להיעזר ולמצוא דרכי פתרון למצבים סבוכים שנוצרו. וכך לקבל את הכלים לשחרר את הקושי ולהמשיך לנהל את החיים על מתכונתם. אך בבואנו לבחור פסיכולוג אליו נפנה לטיפול אנחנו עלולים להיתקל בקושי. אל מי לפנות? איזה איש מקצוע יוכל להושיט לנו יד מקצועית ולסייע לנו באופן הנכון והמדויק לנו?

לבחור איש מקצוע מוסמך ומנוסה

לפני הכול ואחרי הכול יש לשים מול העיניים את היכולות המקצועיות של הפסיכולוג. כיוון שמדובר על תחום מקצועי לכל דבר שדורש הרבה למידה והתמחות. אלו נותנים לאיש המקצוע את הכלים להעניק טיפול ולהוביל את המטופלים שלו במסלול הנכון לפתרון המצב הנוכחי בו הם נתונים. המקצועיות של הפסיכולוג, הניסיון שלנו בתחום והמלצות של מטופלים הם תנאים חשובים. כך אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בוחרים פסיכולוג מומלץ בעל יכולת מקצועית מוכחת.

אורח החיים שלכם והפסיכולוג

שונה תחום הפסיכולוגיה מתחומים אחרים בחיינו. וזאת מכיוון שטיפול פסיכולוגי הוא תחום שחודר פנימה לנבכי הנפש שלנו. הוא מגדיר מצבים, מציע פתרונות ומסייע לנו לעשות סדר באישיות שלנו. היות שמדובר על תחום שיש בו הרבה מן החדירה אל הפנימיות שלנו. ובגין הסיבה שהפסיכולוגיה קשורה בקשר הדוק עם אורח החיים שאנחנו מנהלים ועם העקרונות שעל פיהם אנחנו מנהלים את החיים שלנו, חשוב מאוד לבחור פסיכולוג שמכיר את אורח החיים שלנו, וגם הוא כמונו מכיר את העקרונות הללו שהם מרכז החיים עבורנו.

פסיכולוג דתי לטיפול הולם

במידה ואתם מחפשים פסיכולוג וחשוב לכם שהטיפול יתנהל כראוי ויוביל אתכם בתהליך בטוח וממוקד למטרה אותה אתם רוצים להשיג, חשוב לברר היטב את הפסיכולוג אליו אתם פונים. הוא צריך להיות מקצועי ומנוסה, חשוב כי תקבלו המלצות ממטופלים שבעי רצון שחוו תהליך יעיל במהלך הטיפול אצלו. וכן, אם אתם דתיים מומלץ לבחור פסיכולוג דתי שיוכל להוביל אתכם בתהליך הולם שמתאים להרגלים שלכם.

בקרו באתר של יואב אריה לוי לפרטים נוספים:

https://www.yoavarielevy.co.il/

Share this post

גלילה לראש העמוד