אביזרי אינסטלציה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפים להחלפת אינטרפוץ

ברזי אינטרפוץ הפכו כבר מזמן לחלק משגרת היומיום במקלחות בארץ, ולמעשה כל מי שמשדרג את מערכת המים במקלחת או באמבטיה שלו כבר עובר לאינטרפוץ, ובצדק – מדובר במערכת שהיא לא רק מעוצבת ובעלת מראה "נקי" ופשוט, אלא גם מבחינה פונקציונלית החלקים השונים בה מחוברים כולם יחד, מה שמאפשר נוחות גישה במידה ומתעוררת תקלה, וכן מניעה של תקלות עתידיות בדיוק מאותה הסיבה. לכן, אם אתם מתכוונים לבצע החלפת אינטרפוץ בביתכם, כדאי שתיעזרו בטיפים הבאים:

תכננו את מערכות יציאת המים שלכם

ברזי אינטרפוץ יכולים להגיע באחד משלושה סוגים שונים, כאשר השניים המרכזיים שבהם נעשה שימוש ביתי הם פתח 3-way, בעל שני פתחי יציאה למים חמים או קרים ופתח נוסף לצינור ה"טוש", או פתח 4-way, הזהה לפתח 3-way אך נוסף אליו ברז מים בתחתית האמבטיה. כדי לבחור באפשרות המתאימה לכם ביותר, כדאי לחשוב על הצרכים הייחודיים לדיירי הבית: האם יש אצלכם ילדים קטנים, או חיות מחמד, שיזדקקו באופן תדיר לאמבטיה ארוכה יחסית? אם כן, כדאי לשקול לרכוש את הברז מסוג 4-way.

במידה ואין לכם ילדים קטנים או חיות מחמד בבית (או שלכל הפחות לא יהיו כנראה בשנים הקרובות), כדאי לשקול דוקא את הברז מסוג 3-way, בכדי לפשט א המערכת עד כמה שניתן ולמנוע נזקים הנגרמים כתוצאה מריבוי גורמים בה.

בחירת סוג ההתקנה

לאחר שתבחרו בסוג הברז המתאים לכם חשוב שתשימו לב לחברה המייצרת אותו, ובכלל זה לבדוק את טיבה ואת המוניטין שלה. אך עקרון חשוב לא פחות מכך, הוא ההקפדה על בחירתו של מתקין מקצועי הבקי במערכת הספציפית שבחרתם והעובד עם מערכות מים ממותגים איכותיים ומוכרים בלבד – וכמובן רק עם חלקיהן המקוריים. לבסוף ובמידת האפשר, העדיפו תמיד לעבוד עם מתקין המעניק לכם בסוף התהליך אחריות בכתב עבור עבודתו, בין אם מדובר בביצוע עבודה הנחשבת לפשוטה יחסית כמו החלפת אינטרפוץ, ובין בכל עבודה אחרת: תיקון, התקנה או החלפה של מערכות וחלקים בכל תחום  אביזרי אינסטלציה בבית.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד