חברת נקיון או עוזרת לבית?
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חברת נקיון או עוזרת לבית?

אחת השאלות שלא מעט אנשים שואלים את עצמם כשהם מחפשים בעלי מקצוע בתחום הניקיון על בסיס קבוע, בין אם זה לבית מגורים ובין אם זה לעסק, היא האם לשכור את שירותיהן של חברות ניקיון או של עוזרות בית. 

כפי שאנחנו יכולים להניח, יש הבדלים בין השניים, בין אם זה מבחינת השירותים שכל גורם מספק ובין אם זה מבחינת העלויות שאנחנו נידרש לשלם עבור שירותים אלה. 

כך למשל, חברות ניקיון יכולות להציע לנו צוות עובדים רחב וגדול יותר אשר יגיע אל המבנה שלנו ויבצע את עבודתו, סביר להניח שיש לחברת ניקיון גם הרבה יותר חומרים וציוד אשר מאפשר לצוותים שלה לבצע את העבודה. לעומת זאת, עוזרת בית עובדת לבדה ואנחנו צריכים לספק לה את החומרים והציוד בעזרתם היא תנקה את הבית שלנו. 

אז מה עדיף לנו?

ובכן, אנה עוזרות בית מסבירים שהתשובה תלויה לא מעט בסוג המבנה, בגודל ובמאפיינים שלו. למשל, אם אנחנו מחפשים גורם מקצועי שינקה עבורנו את העסק, אזי שיש לא מעט מקרים בהם נעדיף להיעזר בצוות של חברת ניקיון ולא בעוזרת בית. זה אך טבעי, שכן מדובר על מקום יותר גדול, יותר רחב, מקום שדורש הרבה יותר תשומת לב, מה עוד שגם משתמשים בו הרבה יותר אנשים, עובדים ולקוחות. כמובן שזה תלוי בסוג המקום ובתקציב שלנו, יש מקרים בהם נעדיף להיעזר בעובד ניקיון יחיד ולא בצוות שלם. 

לעומת זאת, במקרה של מבנה מגורים פרטי, אנחנו נעדיף לעבוד, לרוב, עם עוזרת בית שתוכל לספק לנו שירותי ניקיון על בסיס קבוע. זה נכון מבחינה כלכלית, שכן עלויות העסקתה יהיו נמוכות בהרבה מעלויות העסקת חברת ניקיון שלמה וכן זה נכון מבחינה מעשית, שכן אין לנו צורך בצוות שלם שיהיה אחראי על ניקיון המבנה. 

יש מקרים בהם אנחנו כן נרצה להשתמש בחברת ניקיון גם לניקוי מבני מגורים, למשל, אם מדובר במבנה גדול ורחב שעוזרת בית אחת לא יכולה לנקות לבדה וכן במקרים שמדובר בניקיון אחרי שיפוץ או אחרי תהליך מסוים שמחייב עבודה יסודית של צוות רחב ומקצועי. 

Share this post

גלילה לראש העמוד