פנימיות פוסט אשפוזיות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

פנימיות פוסט אשפוזיות

בישראל קיימות מגוון מסגרות אשר קולטות ילדים הזקוקים לסידור חוץ ביתי מכל מיני סיבות. אחת מהמסגרות הללו היא הפנימיה הפוסט אשפוזית. בדרך כלל, בפנימיות פוסט אשפוזיות נקלטים ילדים ובני נוער הנמצאים בסיכון. בשונה מפנימיות אחרות, פנימיות פוסט אשפוזיות קולטות ילדים ובני נוער שעברו אשפוז פסיכיאטרי או במטרה למנוע אשפוז זה.

פנימיות אלה קולטות גם ילדים ובני נוער עם בעיות מורכבות ובעיות התנהגות, שמתקשים להיקלט בפנימיות אחרות.

איך מתבצע תהליך השיקום בפנימיות פוסט אשפוזיות?

ובכן, הדבר הכי חשוב בפנימיות פוסט אשפוזיות הוא החום, הביטחון והאהבה שהן מעניקות לילדים ולבני הנוער המגיעים אליהן. מדובר בסביבה תומכת אשר כל האנשים ובעלי המקצוע הפועלים בה רואים לנגד עינם מטרה אחת: לתמוך ולחזק את הילדים הללו שנולדו למציאות עגומה ולא הגיונית.

לכל חניך המגיע לפנימייה בונים תכנית טיפול אישית ונותנים להם גם לבוא לידי ביטוי ולבחור חלק מהפעילויות בעצמם במטרה להעצים אותם, לגרום להם להרגיש חלק ולחזק להם את הביטחון העצמי. חיי הפנאי בכל פנימייה פוסט אשפוזית משולבים בכל מיני דרכים ויש המון חוגים, פעילויות ספורטיביות, פעילויות אתגריות, טיולים, סדנאות ועוד.

מבנה הפנימייה

כל פנימייה פוסט אשפוזית אמנם בנויה אחרת, אבל בגדול המרחב כולל בתוכו מרכז למידה, מועדון, מטבח, חדר אוכל, חדרי שינה ומגורים, מגרשי ספורט ועוד. מדובר בדרך כלל במתכונת שעובדת לפי קבוצות, כאשר בכל פנימייה מחלקים את הילדים אחרת. לרוב, האזורים הללו מוקפים בצמחיה ירוקה ונותנים תחושה טובה ואוירה ביתית.

הצוות בפנימיות פוסט אשפוזיות

בדרך כלל מדובר בצוות מגוון אשר מכיל מדריכים, מתנדבים, עובדים ועובדות סוציאליים, תרפיסטים בשלל תחומים, פסיכיאטריים ועוד. כל הפנימיות הפוסט אשפוזיות בארץ נמצאות בפיקוח של משרד הרווחה.

Share this post

גלילה לראש העמוד