וטרינר חירום
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

באילו מקרים מרדימים חתולים

כאשר חיית המחמד שלכם איבדה דם רב לאחר פציעה מסיבית והחתול שלכם סובל ומובן לוטרינר כי לא יוכל להמשיך את חייו, תינתן זריקת הרדמה לחתולכם היקר והאהוב

זריקת הרדמה מהווה המתת חסד

זריקת הרדמה ניתנת כפתרון אחרון למניעה של סבל או כאב מיותרים לחתול שלכם במקרים שלרפואה נגמרו הפתרונות האפשריים. רק במידה ואין לרפואה שום מענה ראוי אחר. במקרים בהם איכות החיים של החתול  הגיעה לשפל המדרגה ואין לוטרינריה דרך לשפרה בשום אופן. תהליך הרדמת החתול היקר שלכם משמש את בני האדם כדי לסייע לה לסיים את חייו בכבוד הראוי וללא סבל מתמשך.

המתת חסד של בעלי חיים, הגיע מהשפה היוונית- "מוות טוב".  המתת החסד הוא מעשה להרוג חיה או לאפשר לה למות על ידי מניעה של אמצעים רפואיים קיצוניים. הסיבות להמתת חסד כוללות מצבים או מחלות חשוכות מרפא ובעיקר כואבות.

הרדמת בעלי חיים תמיד תשמש אותנו כמוצא אחרון, במקרים בהם הכלב או החתול סובלים ממחלה חשוכת מרפא ואינם נהנים מחיי היום-יום שלהם (לאחר מיצוי המענה הרפואי) או כאשר מדובר בכלב או בחתול בגיל מבוגר ועם ירידה משמעותית באיכות החיים המצדיקה זאת.

שיטות המתת חסד נועדו לגרום למינימום כאב ומצוקה.

למעשה, מדובר בהחלטה קשה ומורכבת עבור הבעלים וגם עבור הוטרינר חירום שמרדים את החתול.

חשבו על הערך המוסף לחייו של החתול, האם הוא נהנה מחייו או שהסבל הוא זה העיקרי והמרכזי בחייו? האם ישנה תקווה לשיפור במצב או להקלה על הסבל באופן כלשהו?

הוטרינר שלכם, המכיר את החתול יסביר וייעץ לכם בנושא ההרדמה לחתול שלכם.

חשבו על אופן צריכת המזון והאם הוא נהנה מכך? כמו כן חשבו על ניידותו של החתול- האם הוא מצליח להתהלך לבד ועושה זאת בצורה יזומה ומרצון? חשבו על מצבו המנטלי של החתול- האם נראה כמרוצה מחייו, מגיב לבעליו באותה דרך שעשה זאת בעבר? נהנה לשחק במשחקיו? האם שולט על צרכיו? האם כאב וסבל מלווים את חייו על בסיס יום- יומי?

קראו גם על: חיסון פרוו

Share this post

גלילה לראש העמוד