ארוחת חג טבעונית
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך לעבור את החג בשלום עם אורחים טבעונים?

עוד מעט יגיעו החגים ואיתן הארוחות הגדולות אליהן מוזמנים כל בני המשפחה. באותן ארוחות נצטרך לחשוב כיצד אנחנו מגישים מנות לאלה שאוכלים בשר ולאלה שלא, על שולחן אחד.

החגים כבר כאן!

ארוחות חג יכולות לגרום ללא מעט כאבי ראש בקרב כל מי שמוזמן אליהן ובוודאי בקרב כל מי שמכין אותן. הרי כל ארוחה כזו כוללת לא מעט אנשים, צריך לחשב כמה מנות להכין בכל סבב ובכלל, וכן צריך לחשוב איזה אוכל להכין. הרי לצד המנות הרגילות שמיועדות לכולם, צריך גם לחפש מתכונים טבעונים לערב החג עבור מי שאיננו אוכל בשר, דגים, ביצים או חלב.

לשמחתנו הרבה, בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות אשר מציעים לנו גם אוכל טבעוני מוכן, אך גם מנות טבעוניות שיכולות להתאים לארוחות מיוחדות ובפרט לחג. זה חלק בלתי נפרד מהגל הגדול של מעבר מצריכת תזונה רגילה לתזונה טבעונית בו אנחנו נמצאים, הן בישראל והן בכלל.

לפני שנציג כמה מתכונים שאנחנו יכולים להשתמש בהם, חשוב להדגיש, אם אנחנו בוחרים להכין מנות טבעוניות, קרי ללא בשר, חלב, ביצים ודגים, עלינו להקפיד שהבישול יתבצע בנפרד, שלא יהיה ערבוב בטעות עם המנות הבשריות או החלביות.

דוגמא למתכונים שיכולים להתאים לארוחת חג

הבסיס הוא כמובן די פשוט, אנחנו יכולים להכין מגוון רחב של סלטים מיוחדים עם שלל ירקות, פירות, וכן עם קינואה, בורגול ושלל אלמנטים נוספים, לרבות טופו או סייטן.

מבחינת מנות עיקריות, הרי שאנחנו יכולים להכין פשטידות שכוללות ירקות בלבד, אנחנו יכולים להכין מנות עם קטניות ואורז, אפשר גם לשלב מנות שהן דמוי בשר או גבינה, בין אם זה קציצות אשר במקום בשר יש ירקות, פשטידות שבמקום גבינות רגילות אפשר להשתמש בגבינות טבעוניות, ועוד שורה של מאכלים מיוחדים, למשל ממולאים עם קינואה או אורז וירקות.

גם בזירת הקינוחים אנחנו יכולים למצוא מנות טבעוניות איכותיות, כאלה שמבוססות על תמרים, שוקולד טבעוני, סילאן ומרכיבים אחרים שנחשבים מאוד פופולאריים וטעימים בקרב צרכני תזונה טבעונית.

Share this post

גלילה לראש העמוד