אוכל לחתולים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה בין אוכל לחתולים ואבולוציה

הסתכלו לרגע על החתול שלכם, כן זה שישן בניחותא על הכרית מכורבל בשמיכת פליז. אתם בוודאי תוהים מה השר בינו ובין חיות הבר החתוליות שצדות בערמומיות חיות קטנות יותר. קשה להבין את הקשר בין החתול המכורבל שלכם ובין הנמרים שחיים בטבע, הצ'יטות המהירות או הפומות המסוכנות, אבל הקשר קיים ובכל חתול, כן גם זה שמכורבל על הספה לידכם יש חיית טרף קטנה בתוכו.

חתול טורף או חתול רובץ

חלק מהחשיבה על האופי ועל הפעלתנות של החתול שלכם קשורה בהרכב המזון שהוא אוכל. חתולי בית אינם צדים את מזונם, אלא מקבלים אותו אחר כבוד בצלחת הגשה, אולם אם נקפיד על הרכב מזון משובח ובאיכות טובה שקרוב אל הטבע, נוכל לשמר את האופי הטורף של בעל החיים שלנו. הכוונה היא לקבל חתול שמחובר יותר לאינסטינקטים שלו, עם טמפרמנט מעט פעיל יותר, דבר שישמור על משקלו ועל השרירים שלו ויעזור לו לאורך החיים.

כך למשל חשוב לשים לב להרכב המזון של אוכל לחתולים ולוודא שיש בתוכו כמות מספקת של חלבונים, דגים טריים ומעט פחמימות כמו תירס,חיטה,סויה. בבחירת אוכל לחתולים יש לתת את הדעת על גילו של החתול, כאשר חתולים גורים צריכים לקבל יותר ויטמינים ופחמימות בשל אופיים הפעיל יותר, לעומת חתולים בוגרים שצריכים מזון בהרכב שונה שתואם את אופיים הרובץ והמנמנם יותר.

אוכל לחתולים בעלי בעיות רפואיות

יש חתולים שסובלים בעיות של השמנת יתר, בשל היעדר פעילות גופנית או בשל מצב רםואי מסוים. במקרה כזה חשוב לבחור מזון דיאטטי ולהתייעץ על כך עם הווטרינר. שמירה על משקל תקין מאפשרת לחתול לנוע, וכך מונעת בעיות רפואיות אחרות כמו בעיות מעיים, שרירים ועוד. בנוסף, אחת מנקודות התורפה אצל חתולים היא פעילות מערכת השתן. מהסיבה הזו חשוב לשלב מעת לעת מזון רטוב שמעודד את פעילות מערכת דרכי השתן.

חתולים ידועים כיצורים אניני טעם, ולכן חשוב להקפיד לבחור מזון שהחתול יאהב ויאכל בהנאה. הקפדה על כך יחד עם תשומת לב להרכב המזון ולמצב הרפואי המסוים של החתול תבטיח אריכות ימים ובריאות לחתול. בהצלחה!

Share this post

גלילה לראש העמוד