אלו הבעיות שיכולות להופיע באינסטלציה ישנה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אלו הבעיות שיכולות להופיע באינסטלציה ישנה?

בעיות אינסטלציה הן מסוג הבעיות הנפוצות אשר עלולות להופיע בכל בית כאשר לא שומרים על המערכת כראוי. ולכן, חשוב להימנע מלהשליך לכיור או לאסלה שערות או כל לכלוך אחר באופן קבוע כי זהו מתכון מובהק לסתימות. מלבד זאת, לא כדאי לשפוך לכיור חומרים שאינם מתאימים מכיוון שהם רק עלולים להחמיר את הבעיה.

על מנת להקדים רפואה למכה ולמנוע סתימות עתידיות חשוב לבצע בדיקה תקופתית בכל פתחי הניקוז שקיימים בבית. צריך לבדוק שכל הפתחים יהיו נקיים מלכלוכים שונים, ניתן גם לבצע ניקיון על ידי שפיכה של סודה לשתייה, חומץ או כל חומר טבעי אחר בעל תכונות מעכלות. לאחר שפיכת חומרים אלו מומלץ לבצע שטיפה של הצינורות עם מים רותחים.

בעיות נפוצות באינסטלציה ישנה

באינסטלציה ישנה קיים חשש גדול יותר להיווצרות של פיצוצי צנרת ולגרימת נזילות. פיצוץ בצנרת הוא אחד מהדברים הפחות נעימים שיכולים להתרחש בבית מגורים, ברוב המקרים פיצוץ בצנרת הוא שם נרדף למים בכל מקום ולהוצאה כספית גבוהה. לרוב זה מחייב הזמנת איש מקצוע על מנת שיבצע החלפת צנרת חלקית ולעיתים אף החלפת הצנרת כולה.

בעיה נוספת שעלולה להיווצר באינסטלציה ישנה, אך גם אינסטלציה חדשה אינה מוגנת ממנה, היא סתימות. כאשר משליכים לפתחי הניקוז – בכיור, באסלה או במקלחת – לכלוך שמקומו בפח האשפה מכיוון שהוא לא נמס או מתכלה, זהו מתכון לסתימות. בשל העובדה כי הלכלוך אינו עובר דרך צינורות הניקוז ונשאר תקוע באותו מקום, הוא מצטבר ומונע מהמים לעבור דרכו וגורם לו לעלות חזרה לפתח.

טיפול ופתרון בעיות באינסטלציה

כאשר קיים חשש לסתימה, ניתן לנסות לפתוח אותה באמצעות פומפה וכך לשחרר את הלכלוך התקוע. לעומת זאת, כאשר מדובר בסתימה רצינית יותר או כאשר חוששים כי מדובר בנזילה כלשהיא, מומלץ להזמין מומחה אינסטלציה ואפילו מומחה באינסטלציה בגובה. אינסטלטור מומחה יודע לאתר בעיות בצנרת, לפתוח סתימות רציניות באמצעות מכשור מתקדם ואף לזהות מקורות נזילה בשלבים מוקדמים ולטפל בהם כשהם עדיין לא חמורים כל כך ובכך למנוע מצב שבו יהיה צורך להחליף את כל הצנרת.

אולי יעניין אותך גם איטום קירות חיצוניים

Share this post

גלילה לראש העמוד