פינוי מושכר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

פינוי מושכר – אתם צריכים איש מקצוע

מערכת היחסים בין השוכר למשכיר היא אחת ממערכות היחסים הקשות להתמודדות ובישראל שוק הדירות הוא מאד גדול. למעשה כשחושבים על זה, זה הגיוני שזאת תהיה מערכת יחסים שאינה מאוזנת היות ומדובר בנכס שהבעלים שלו מפקיד בידיים זרות ואמור להסתמך על כך שישמור עליו ללא נזקים וללא עיכובים בתשלומים.

בתקופה האחרונה בעלי דירות מבקשים מהמחפשים דירה ערבות או ערבים, יש גם בעלי דירות שמבקשים עדיין שטר בטחון בזמן חתימת חוזה. השלב הקריטי של מערכת היחסים הזאת תגיע כשקיימת התערבות משפטית במידה והדיירים בדירה לא משלמים את דמי השכירות ואת המיסים, והחלק היותר גרוע – לא מפנים את הנכס בסיום חוזה.

ההליך הרגיש ביותר הוא תהליך של  פינוי שוכר הליך מסוג זה האופיין בעבר בתוך מייגע וקשה, אבל כיום בזכות התיקון על פסק הדין התהליך קל יותר ויש אפשרות לקבל צו פינוי אפילו תוך 30 יום (אם לא תוך 60 לכל המאוחר) במקום 12 חודשים כמו בימים עברו.

בנוסף, התביעה המוגשת בנושא פינוי מושכר מוצגת בבית המשפט כאשר היא כוללת גם את סעד הפינוי של השוכרים הבעייתיים.

חשוב לזכור –  בעל הדירה לא חתום על וויתור ולא יצהיר עליו גם בע"פ בעניין התשלומים שהשוכרים משלמים. גם ניתן להגיש תביעה נפרדת שנדרש בה פיצוי נפרד מהתביעה השניה בעניין הפינוי.

אם קיימים קיימים בידי בעלי הנכס ערבויות, צ'קים או בטחונות (אפילו שטר בטחון החתום על ידי ערבים) זאת אפשרות שאפשר להפעיל דרך ההוצאה לפועל לצורך גביית חבויות.

המצב הרגיש הזה שבו אנחנו מגיעים לנקודה שצריכים לבצע הליך לצורך פינוי שוכר זה מצב שלמעשה מחייב התערבות משפטית ואי אפשר לקיים אותו באופן עצמאי. משרד העורכי דין או עורכי הדין אותם אתם שוכרים לתהליך הזה חייבים להתמחות בנושא, ולהיות בעלי וותק ונסיון מתאים כדי שידעו להוציא אתכם מהסיטואציה במינימום נזקים.

Share this post

גלילה לראש העמוד