שיעורי שחייה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איפה הכי כדאי לקחת שיעורי שחייה?

האדם אינו נולד עם מיומנויות של שחייה ותנועה במים. הגוף צריך ללמוד את התנועות, את קצב הנשימה, את הדרך לנשום תוך הכנסה והוצאת הראש מהמים.

השחייה נחשבת לספורט בריא עם יתרונות רבים, כושר גופני, הורדת מתחים, הרפיית הגוף, פעולת השחייה מאיצה את זרימת הדם בגוף ואת תהליך חילוף החומרים. השחיין מפתח עצמאות במים שמשפיעה עליו גם מחוץ למים, במיוחד אצל ילדים אבל לא רק.

נשאלת השאלה איפה הכי כדאי לקחת שיעורי שחייה? מה בודקים לפני שמחליטים על המקום הטוב ביותר לשיעורי שחייה?

מהי המטרה?

צריך לחפש בית ספר לשחייה המתאים למטרה. מי צריך ללמוד ומה רוצים להשיג. עבור ילדים יש שיעורי שחיה לרכישת מיומנויות ראשונות, לרוב אנחנו שולחים את ילדינו ללמוד שחיה בגיל 5-6 בערך כדי לרכוש מיומנויות אלה. יש גם מבוגרים שלא למדו שחיה בילדותם בגלל פחד או שלהוריהם לא הייתה אפשרות לשלוח אותם לקורס כזה. יש אוכלוסיות שיודעות לשחות, אך מעוניינות לשפר את סגנון השחייה שלהם ואחרים רוצים ללמוד סגנון שמעולם לא הזדמן להם ללמוד.

תבדקו מה מתאים לכם, שיעור פרטי או שיעור קבוצתי, בהתאם למטרה. אם לא למדתם שחיה מעולם, כדאי לשקול שיעור פרטי בו המדריך מקדיש את זמנו רק לכם, זה יסייע לבנות בטחון וגם יחסוך מבוכה.

מיהו המדריך בקורס?

בררו מי מעביר את שיעורי השחייה ובאיזה הסמכות הוא מחזיק. מה הניסיון שלו בעולם המים ומהו הניסיון שלו בהוראת השחייה, האם הוא מתאים למטרה שלשמה אתם לוקחים שיעורי שחייה.

למדריך שחייה מיומן ומקצועי עם ניסיון רב בתחום תהיה את היכולת לקלוט את רמת השחייה שלכם, ללמד את הטכניקות וסגנונות השחייה השונים, לדעת איך לתקן אתכם כדי שתדעו איך לבצע את תנועות השחייה הנכונות מבלי לגרום לעצמכם נזק.

מדריך טוב ילמד אתכם להרגיש נוח במים, לנשום ולנשוף מבלי להיכנס ללחצים ויהפוך את חווית השחייה למהנה.

איך מתנהל השיעור?

כדאי לשוחח עם המדריך המיועד ולברר מהו מהלך השיעורים, מהי תוכנית הקורס. אם מדובר בשיעור קבוצתי כדאי לדעת מראש כמה תלמידים משתתפים. המדריך צריך להקדיש זמן לכל תלמיד לתיקון התנועות וחידוד התנועה, הוא לא יוכל לעשות זאת בקבוצה עם הרבה משתתפים.

כדי להיות בטוחים בבחירתכם תוכלו לבקש להשתתף בשיעור ניסיון כדי לבדוק אם  הסגנון בו מתנהל השיעור מתאים לכם.

איך נראית בריכת השחייה?

כדאי ללכת ולבקר בבריכה בה ייערכו השיעורים. בדרך זו תוכלו גם לבדוק את מידת הנוחות בדרכי הגישה אליה. התבוננו סביב על מתקני הבריכה, חדרי ההלבשה והמקלחות להתארגנות לפני ואחרי השיעור, על הניקיון, על מסלולי השחייה המיועדים ללימוד שחיה.

נסו להיכנס למים ולחוש אותם, יש בריכות בהן כמויות הכלור רבות והתחושה במים אינה נעימה.

לבדוק המלצות

המלצות וחוות דעת יכולות לתת לכם מושג על שיעורי השחייה באופן כללי ועל מדריך השחייה בפרט. בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות קל מתמיד לבדוק חוות דעת והמלצות על כל המרכיבים של שיעורי השחייה.

לסיכום, שחיה היא בריאות וכדי להחליט איפה הכי כדאי לקחת שיעורי שחייה כדאי לעשות בדיקות מקדימות שילמדו אותנו על התאמת המדריך, המתקנים ומהלך השיעור למטרת שיעורי השחייה.

Share this post

גלילה לראש העמוד