חומרים נגד החלקה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חומרים נגד החלקה – למנוע את התאונה הבאה

הבטיחות בבית, בעבודה, בבית ספר, בגן ובכלל, בכל מקום היא הדבר העיקרי שלנגד עינינו. אנחנו משקיעים כמה שיותר אנרגיה, כסף, זמן, תכנון בנושא הזה רק בשביל לשמור על בריאות גופנו. אך כמובן שלפעמים לא משנה כמה ניסינו עדיין המכה באה, עדיין יש איזה אסון, טעות אנוש שמובילה לכאבים רבים. אחד מן הדברים שמצריכים בטיחות גבוהה הוא סכנת ההחלקה. אנחנו מכירים את זה, כשבדיוק מנקים, או שנשפך משהו והרצפה מחליקה. מקרים של החלקה יכולים להוביל את האדם למצבים מאוד לא נעימים. יכולים להוביל למקרים של חוסר תפקוד, נכות במקרים קיצוניים עוד כל מיני סיבוכים אפשריים. לכן מומלץ מאוד למנוע את התאונות הללו, באמצעות חומרים נגד החלקה שיכולים לשמור על גופכם שלם ובריא.

אז אילו חומרים יש כיום בשוק:

חומרים כמו שניתן לראות באתר https://www.betihuty.co.il/ אשר מתואמים כנגד החלקה ברצפת בטון, שיש או אבן, הם חומרי צריבה וחספוס, כאלה שמצליחים לבצע שינוי מקדמי חיכוך ובכך אין אנשים נופלים או מקבלים מכה מיותרת. חומר נוסף כנגד החלקה הוא ציפוי עם סיבי זכוכית לרצפות שלא מצליחות לסוג כמו pvc ואפוקסי. יש כמובן חומר נוסף הנקרא סילר בגוון שמשנה ומקדם חיכוך ברצפות הבטון. חומרים נוספים כנגד החלקה שאתם יכולים למצוא, הם חומרים כמו סרטי הדבקה אינטי סליפים שמשמשים בעיקר מקומות רטובים כמו מדרגות, בריכות, אמבטיות, מקלחות, שירותים ציבוריים ועוד מגוון של רצפות שבהן יש סכנה גדולה של החלקה.

אז איך נדע מה לקנות בדיוק

ללא ספק זהו התבלטות קשה ביותר, איך מבין כל האופציות נדע איזה חומר הוא הטוב ביותר עבור הבית שלנו. ללא ספק זה משהו שאתם צריכים להתייעץ יחד עם קבלן הבית שלכם. להבין ממנו את סוג הרצפה, ומתוך כך להחליט יחד איתו איזה חומר כנגד החלקה מומלץ לשים בביתכם. כמובן שאתם יכולים כבר עכשיו לעשות חיפוש בגוגל, להתחיל לחקור ולהעמיק בנושא ולנסות להבין מה לדעתכם הכי מתאים לבית שלכם ולמשפחתכם, כי בסופו של דבר רק אתם יודעים מה הכי טובה לכם.

Share this post

גלילה לראש העמוד