אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

איך בוחרים עורך דין פלילי?

לא פעם קורה ואדם נעצר, נחשד או נחקר על עבירות פליליות כאלה או אחרות. זה יכול לקרות גם לאדם ישר דרך אשר מעולם לא סטה מהחוק והוא מתנהג בדיוק כפי שהחוקים דורשים. אך בכל זאת הוא נעצר בחשד שווא או חשד אמיתי והוא נאלץ להתמודד עם הדבר. מה עושים כאשר מקבלים מכתב יידוע? איך מתמודדים עם מצב מביך, שלא לומר מלחיץ שכזה? אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן.

זה בדיוק הזמן בו יש לפנות אל עורך דין פלילי על מנת לצלוח בקלות וביעילות רבה ככל האפשר את המשוכה הזו.

פונים אל עורך דין פלילי

על מנת לדעת מה יש לעשות ומה הם הצעדים הנדרשים החל מהרגע הראשון של החקירה, חשוב מאוד כי החשוד יהיה מודע לזכויות שלו והוא יעשה בהם שימוש נכון ומושכל. רק באופן כזה הוא ידע איך וכיצד אפשר להתמודד בצורה הנכונה בלי להיכשל בתשובות מפלילות.

לנחקר יש כמה וכמה זכויות וחשוב שהוא יהיה מודע אליהם.

כך לדוגמא הוא זכאי לקבל ליווי של עורך דין כבר מהשלב הראשון של חקירה במשטרה. הוא ממש לא אמור להמתין עד שיפלילו אותו או לשבי החקירה המתקדמים. ההיפך הוא הנכון. ככל שיקדימו את ההתנהלות בצמוד להוראות של עורך דין פלילי, אפשר יהיה לקבל את ההדרכה הצמודה והעקבית לאורך כל התהליך.

ישנה זכות נוספת שלא כולם מודעים לה והיא זכות השתיקה. הנחקר יכול ליהנות מזכות השתיקה ומהחלטה כי הוא לא עונה על שאלות החקירה. באופן כזה אי אפשר יהיה להפלילי אותו או 'לתפוס אותו על המילה'.

המטרה של החוקרים

החשודים לא תמיד מודעים לצורת החקירה ולאופן אשר בו היא מתנהלת. הם לא יודעים כי החוקרים עשויים לדבר אתם בחלקת לשון כאשר הם נותנים לנחקר את ההרגשה כי אם הוא רק יאות להודות במיוחס לו, הרי שהוא יהיה משוחרר לנפשו. הם לא תמיד יודעים כי ההודאה עשויה להיות בעוכריהם כאשר ההודאה תהווה למעשה הבסיס המרכזי לכתב האישום שיוגש אחר כך. למעשה במהלך החקירה נתפר התיק. לכן חשוב כל כך להיעזר בעורך דין.

 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד