טיפול משפחתי – להשאיר את המשקעים מאחור
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפול משפחתי – להשאיר את המשקעים מאחור

כל הורה רוצה ליהנות מחיי משפחה שקטים ושלווים, תומכים ומלאי אהבה. מה לעשות שמדי פעם יש מקרים שבהם נוצרים וויכוחים, מריבות, צעקות ונגרמים משקעים שונים הפוגעים במרקם המשפחתי. לעתים מעט זמן שעובר יכול לפתור את הנושא אך לרוב המשקעים הללו נשמרים לאורך זמן ולעתים אף נגרמים קרעים גדולים יותר ועל כן יש הצורך לטפל ולתחזק את התא המשפחתי כיחידה אחת באמצעות ME MENTAL אקספרט, תוך התייחסות לכל גורם ובן משפחה, הקניית ערכים וכבוד הדדי.

מה שונה טיפול משפחתי מטיפול זוגי או פרטני?

המשפחה הנה גוף גדול יותר מאשר אדם יחיד או זוג במשבר. על כן יש יותר אנשים עמם צריך להתמודד ואלה לרוב יהיו גם בגילאים שונים בטווחים גדולים ועל כן ניסיון החיים שלהם והשקפת עולמם תהיה שונה. ההתייחסות לילד תהיה שונה מההתייחסות להורה וזו תהיה שונה מהתייחסות לאדם מבוגר לצורך העניין. התא המשפחתי הוא קבוצה אורגנית אחת והמשפחה צריכה להיות מעל הכול ועם ההנחה הזו ניתן להכווין את הטיפול ולהתמודד עם הקשיים והמשקעים השונים, הן הפיזיים, הן החברתיים והן הרגשיים.

סוגים של משברים או תקופות שבהן מומלץ להגיע לטיפול משפחתי:

  • תקופות שבהן יש שינויים – ישנן תקופות מעבר כאלה שבהן יש צורך להסתגל לשינויים שונים, למשל כאשר הורים מביאים לראשונה ילד, כאשר ילד צריך להתרגל לראשונה שיש לו אח קטן, כאשר עוברים דירה לסביבה חדשה, כאשר אחד ההורים יוצא לפנסיה וההכנסה מופחתת ועוד.
  • תקופות של משבר – כתוצאה ממקרים קיצוניים של מוות של בן משפחה, אובדן עבודה, התעללות, גירושין, טראומות שונות, פציעות פיזיות, משברים כלכליים ועוד.
  • בעיות אצל הילדים – לא פעם הילדים חווים קשיים בבית הספר, בריונות, חרם חברתי, קושי בלימודים ועוד תקופות שמקשות עליהם ופוגעות בביטחון שלכם ובהתנהגות שלהם וזה משפיע גם על התא המשפחתי.
  • טיפול באנשים מבוגרים – אנשי הגיל השלישי הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו ומגיל מסוים מתחילות להקצין בעיות הבריאות, התלות באנשים אחרים והקושי הפיזי שבעייפות החומר. כל אלה עשויות לגרום לנו להתמודדויות חדשות עמם ועל כן מצריכים כלים בתחום טיפול רגשי למבוגרים להתמודדות ואקסטרה סבלנות.

Share this post

גלילה לראש העמוד