עיסוי שוודי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

עיסוי שוודי – מה שוודי בעיסוי?

עיסוי שוודי מהווה כיום את אחד מסוגי העיסויים הפופולאריים והמבוקשים ביותר בכל ספא. במהלך עיסוי זה, המעסה משתמש בידיים שלו, באמות ובמרפקים על מנת לשפר את הבריאות הגופנית של האדם המגיע לעיסוי זה. העיסוי כולל בין היתר גם הנעה של המפרקים השונים בגוף ובכך משפר את הבריאות הנפשית והגופנית של האדם, מפעיל את האיברים השונים שבגוף ומאיץ את זרימת הדם. אם גם אתם מחפשים עיסוי שישחרר את גופכם ואת נפשכם, כדאי שתבחרו דווקא בעיסוי שוודי

מדוע עיסוי שוודי נקרא כך?

אם אתם תוהים מדוע עיסוי שוודי קרוי בשם זה, הרי שהוא נקרא כך בשל העובדה שהוא התפתח על ידי הסיף השבדי פר הנדריק לינג בראשית המאה ה18. לאחר שהוא נפצע במרפקים הוא הצליח לרפא את עצמו באמצעות טפיחות קלות סביב האזור הפגוע. במהלך הזמן המשיך ופיתח את טכניקת הריפוי שלה עד שכיום היא נודעת בשם "עיסוי שוודי". טכניקה זו הגיעה לארה"ב ב1850 על ידי האחים הרופאים טיילור וחלק מפעולות העיסוי הם: תנועות לישה, ליטופים קלים, הנעות של איברי הגוף והמרפקים ועוד. מדובר על טיפול שניתן למצוא אותו כיום בכל ספא והוא מסייע מאוד לכל אדם שסובל מכאבים גופניים או מלחץ נפשי שמשפיע על גופו.

יתרונות העיסוי השבדי

היתרון הגדול של עיסוי שוודי הוא שהוא מהווה דרך טיפול שונה מהרפואה הקונבנציונלית. כלומר, בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מציעה לא פעם דרכי טיפול כימיות בעלות תופעות לוואי, הרי שהרפואה האלטרנטיבית מציעה דרכי טיפול ללא תופעות לוואי. הטיפול מרגיע את השרירים, מגמיש את רקמות החיבור, מאיץ את זרימת הדם בגוף ולא פעם מסייע לאדם בריפוי כאבים גופניים שונים שהוא איננו מוצא להם מזור בשום שיטת טיפול אחרת. כמובן שחשוב מאוד לבחור עבור עיסוי שוודי את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה, אשר מכירים היטב את שיטת העיסוי הזו ויודעים כיצד להשתמש בה על מנת להקל באופן האידאלי על האדם שמגיע לעיסוי זה. כיום ניתן למצוא עיסוי שוודי במגוון סוגי ספא ברחבי הארץ. בחירת הספא הנכון תעניק לכם מלבד העיסוי עוד מגוון רחב של טיפולים גופניים ונפשיים.

אולי יעניין אתכם גם: סטודיו ליוגה ברחובות

Share this post

גלילה לראש העמוד