תשתיות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

תשתיות – מהי המשמעות שלהם עבור חיינו

כשאנחנו חושבים על המושג תשתיות, בדרך כלל אנחנו נוטים לחשוב במונחים לאומיים, רחבים. הרי בדרך כלל, כשאנחנו שומעים את הביטוי הזה זה בהקשר של פרויקטים לאומיים שהמדינה מקדמת. בין אם זה תשתיות תנועה, תשתיות מים, תשתיות חשמל, גז וכדומה.

מעבר לכך שלכול אותן התשתיות יש משמעות עבור כל אחד בחיינו, הרי שגם במובן המקומי, אנחנו יכולים למצוא הקשר לנושא של תשתיות. בכל מבנה אנחנו יכולים למצוא תשתיות מסוג כזה אחר או אחר. זה נכון לגבי מבני מגורים וזה נכון לגבי מבני עבודה.

כשאנחנו מתייחסים לתשתיות במבנה מגורים או מבנה אחר, הכוונה היא לתשתיות המים, קרי לצנרת במבנה, אנחנו מתכוונים לתשתיות החשמל שמותקנות במקום, הגז וכן תשתיות אחרות. מן הסתם, כולן בצורה כזו או אחרת מחוברות אל מערכות חיצוניות, אחרת אנחנו לא נוכל להשתמש בהן, אך באופן עקרוני, אם יש בעיה במערכת, אזי שאנחנו חייבים לטפל בה בפנים, חייבים לטפל בה מתוך המבנה, אלא אם מדובר בבעיה מערכתית רחבה, ואז הטיפול יתבצע מבחוץ.

לתשתיות הנ"ל יש חשיבות רבה לאיכות החיים שלנו. אנחנו לא יכולים להשתמש במבנה כפי שאנחנו רוצים וצריכים, אם התשתיות אינן תקינות ואינן פועלות כמו שצריך. נניח, אם תשתית החשמל איננה עובדת, לא נוכל להשתמש בה, מן הסתם, אם תשתית המים איננה תקינה, עלולות להיווצר בעיות שונות, החל מכך שלא תהיה זרימת מים וכלה בכך שנמצא את עצמנו מתמודדים עם רטיבות, נזילות, פיצוץ בצנרת ועוד.

מכאן אנחנו יכולים להבין שתי נקודות, הראשונה, עלינו לבחור אך ורק אנשי מקצוע מנוסים שידעו להתקין עבורנו את התשתיות השונות, אנחנו לא יכולים להתפשר בזה, הנקודה השנייה היא, שעלינו לדעת כיצד לתחזק את המערכת, כיצד לשמר אותה שלא יווצר בלאי. אנחנו לא יכולים להשאיר אותה כמו שהיא. חשוב לזכור שהמערכות מתיישנות עם הזמן, נשחקות, ולא פעם מתמודדות עם מצבים שונים שעלולים לגרום לה נזק. לכן חשוב שאנחנו נקפיד לתחזק ולשמר אותן, בשביל שנוכל להשתמש בהן במשך תקופה ארוכה.

Share this post

גלילה לראש העמוד