פתיחת תלתלים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

האם פתיחת תלתלים היא הטרנד הבא בעיצוב השיער?

בפרסומות שניתן לצפות בהן היום בשלל המדיות השונות, נראית מגמה שונה בתחום עיצוב השיער: התסרוקת החלקה והמשיית של רבות מהדוגמניות בעבר, התחלפה כיום ברעמת תלתלים מפוארת בחלק ניכר מהמקרים. נראה שטרנד ההחלקות זז מעט הצידה, כאשר פתיחת תלתלים והאדרת הנפח של השיער נראים כדבר הנכון לרגע הזה. מה זה אומר לבצע פתיחה של התלתלים והאם זה מומלץ לכל מי שיש לו שיער מתולתל? הנה מספר טיפים בנושא ודגשים באשר לתהליך.

מהי פתיחת תלתלים ולמי היא יכולה להתאים?

מי שיש לו שיער מתולתל בוודאי מכיר את זה: התלתלים לא באותו אורך גם אם במספרה הם נראו שווים לגמרי, חלק מהתלתלים נראים "חזקים" יותר וחלקם כמעט גליים ובקיצור – על הראש נמצאת תסרוקת לא אחידה. פתיחת תלתלים מטרתה, קודם כל, לייצר איזון בין חלקי השיער השונים ולגרום לתסרוקת להיראות הרמונית. אין מדובר בהליך כואב חלילה אך ללא ספק הוא מורכב, לכן כדאי לעבור אותו אך ורק אצל מספרות המתמחות ספציפיות בטיפול בשיער מתולתל.

פתיחה של התלתלים יכולה להתבצע בכמה דרכים, אשר ניתן להתאים אותן לכל לקוח באופן מיוחד, בהתאם לנתונים הטבעיים שלו בכל הקשור לשיער וכמובן גם בהתאם לטעמו האישי. התהליך יכול להוביל למראה סוער של התסרוקת או להפך – למראה רגוע, זאת בהתאם לשיער שעבר אותו וגם בהצלחת ההתאמה של שיטת פתיחת התלתול אל אותו לקוח.

האם תלתלים היא התסרוקת שתחליף את טרנד ההחלקות?

המעבר משיער מוחלק ועשוי אל מראה טבעי של תלתלים קופצניים, בוודאי עשה טוב על הלב ללא מעט אנשים עם סוג כזה של שיער, המתלבטים האם לבצע פתיחת תלתלים או שלא. אצל אנשים מסוימים יכולה להתקבל תסרוקת נפוחה שהם יתקשו להתרגל אליה ולעצב אותה, לעומת אחרים שייתכן ויעדיפו מראש פתיחה עדינה של תלתלים אשר משאירה לוק דומה למדי לזה שהיה קודם. היתרון בחזרה אל המראה המתולתל הוא בכך שנראה שהחברה מעודדת אנשים לשמוח עם המראה הטבעי שלהם ולטפח אותו, כאשר פתיחה של התלתלים היא אחת מהדרכים היעילות לעשות זאת, תוך שמירה על האפשרות להגיע שוב למראה נהדר בטיפול עצמאי ופשוט בבית.

Share this post

גלילה לראש העמוד