קרוזים באירופה למשפחות
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

קרוזים באירופה למשפחות – לבחור את הקרוז הטוב ביותר

כאשר חודשי הקיץ כבר נראים באופק, יותר ויותר משפחות מחפשות יעדים חדשים לטיולים משותפים, הורים עם ילדים. יותר ויותר משפחות מחפשות דרכים כיצד לבלות ביחד את הקיץ  הרחק מהחום הישראלי. זו התקופה היחידה בה ההורים יכולים לנסוע עם הילדים למספר ימים לחו"ל, מבלי שיפסידו ימי לימודים.

במשך שנים, הורים נוהגים לצאת עם ילדיהם לטיולים באופן עצמאי אל יעדים שונים באירופה, ארצות הברית או המזרח הרחוק, או שהם בוחרים לצאת איתם לטיולים מאורגנים דרך חברות שונות אל יעדים שונים, כאשר לרוב מדובר במסלול שכולל מספר מדינות ביחד.

בשנים האחרונות נפתחה בפניהם אופציה חדשה, קרוזים למשפחות. הרעיון הוא מאוד פשוט, כל המשפחה יוצאת ביחד לשייט אל יעד מסוים, ובמשך מספר ימים הם מבלים על הספינה ביחד. השייט עובר בין יעדים שונים, מדי פעם הספינה עוגנת בנמל והם יכולים לרדת לטייל בו במשך מספר שעות, עד שהם צריכים לחזור אל הספינה ולהמשיך בשייט.

לפני שאנחנו נסקור מספר מסלולים של קרוזים למשפחות, חשוב להדגיש שתי נקודות מהותיות. הראשונה, אם משפחה מעוניינת לצאת לקרוז כזה, מומלץ מאוד לחפש מסלול מתאים מספר חודשים לפני תאריך היציאה ולהזמין מקום מראש. מוטב לא לחכות לרגע האחרון, שכן אז עלולים לגלות שאין מקום. שנית, רצוי מאוד לבדוק שהקרוז מתאים לכל המשפחה, להורים ולילדים. רק כך כולם יוכלו ליהנות ממנו.

בשביל לבחור קרוזים למשפחות בצורה נכונה, רצוי לבדוק את המסלול של הקרוז, רצוי לבדוק מה מזג האוויר אשר אמור לשרור במהלך הקרוז, וכן כמובן, מה בדיוק מציעים למשפחה במהלך הקרוז, מבחינת התנאים בספינה ובכלל.

מה האפשרויות שעומדות בפני המשפחות

כאמור, אנחנו יכולים למצוא קרוזים שונים שאפשר לצאת בהם, ביחד, כל המשפחה. הקרוזים הקלאסיים הם כמובן באירופה, בין אם זה במדינות ספציפיות ובין אם מדובר בקרוזים שכוללים מספר יעדים במסלול אחד.

הקרוז הקלאסי עבור הישראלים הוא כמובן בים התיכון. מדובר על קרוז שכולל בדרך כלל את יוון, כרתים, איטליה ומדינות אחרות שנמצאות לאורך חופי הים התיכון. מומלץ לבדוק את מסלול הקרוז בהתאם, כלומר, כמה זמן מבלים בכל מקום, ומה כולל הקרוז.

קרוז אחר שנחשב קלאסי עבור משפחות, הוא בתוך אירופה עצמה. למשל, קרוזים על נהר הסיין בצרפת, קרוז בנהר הריין, קרוזים שמשלבים את התמזה ובכלל את האי הבריטי ועוד. אחד הקרוזים שמשפחות רבות בוחרות לצאת אליו הוא בתעלות של אמסטרדם. על פניו זה נשמע אולי כמו קרוז קצר אך הוא מאוד מעניין וייחודי.

אפשר גם לשלב במסגרת קרוז כזה, יציאה מנהר הריין אל אמסטרדם.

מי שמחפש קרוזים יותר רחוקים, יכול לטוס לארצות הברית ולמצוא שם מגוון אפשרויות של קרוזים בצפון היבשת וכן אל מרכז אמריקה.

Share this post

גלילה לראש העמוד