אריה גולדין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אריה גולדין: הקשר בין מסחר בשוק ההון וביטחון פיננסי

ניתן להגדיר את המונח "ביטחון פיננסי" בכמה דרכים. ישנם אנשים שבשבילם ביטחון פיננסי הינו מקום עבודה יציב ללא סכנת פיטורים אשר מצליח לכלכל אותם ואת בני משפחתם עם ציפייה לפנסיה יציבה. ישנם אנשים שעבורם ביטחון כלכלי הינו היכולת לדעת שאם בעתיד מקום עבודתם ייסגר הם יוכלו להסתדר למשך תקופת זמן קצרה או ארוכה ללא עבודה רק מתוך מקורות הכנסה נוספים או נכסים נזילים ועוד. אין ספק שבעבור ביטחון פיננסי בסופו של דבר יש צורך מהותי במקור הכנסה יציב, כסף או נכסים זמינים או בשילוב של שניהם.

מסחר בשוק ההון להבטחת הביטחון הפיננסי

בשוק ההון אפשר לסחור בכמה דרכים כאשר ניתן לחלק את המסחר בשוק ההון לשתי קטגוריות עיקריות. מסחר לטווח קצר ומסחר לטווח ארוך. אדם הסוחר בשוק ההון ברווח בטווח הקצר יודע לייצר לעצמו הכנסה זמינה בטווחי זמן קצרים של עד כמה חודשים משוק ההון מהכסף הזמין להשקעה שיש לו. אדם אשר סוחר בשוק ההון בטווחי זמן ארוכים (שנים), מסתמך לרוב על רווחים באחוזים נמוכים יותר אך מתיקי השקעות גדולים יותר אשר אותם הוא פודה לפי הצורך ומקבל דיבידנדים בהתאם לניירות הערך בהם הוא משקיע.

ביטחון כלכלי באמצעות מסחר יומי

אדם אשר סוחר בשוק ההון בטווחי זמן קצרים, מסתמך על פעולותיו היום יומיות על מנת להבטיח את עתידו הכלכלי. כאשר אדם הינו בעל היכולות המנטליות, הכסף הזמין להשקעה, הידע והניסיון הדרושים או יועץ או מנהל תיקי ההשקעות המתאימים לו, הוא יכול לקבל ביטחון כלכלי על ידי מינוף של כספו באופן קבוע בין אם על ידי היעזרות במנוסים בשוק ההון כמו אריה גולדין או על ידי למידה עצמאית.

ביטחון פיננסי באמצעות מסחר לטווח הארוך

אם המטרה היא ביטחון פיננסי תמידי, הרי שהמטרה הינה למשוך מתיק ההשקעות בכל שנה סכום כסף אשר נמוך יותר מהרווחים. מדובר במשימה שנעשית קלה יותר ככל שתיק ההשקעות גדול יותר אך אין זה אומר שהוא איננו זקוק לניהול מקצועי ונכון. אדם אשר מעוניין בביטחון פיננסי באמצעות שוק ההון, צריך להתייעץ עם המומחים של התחום כמו אריה גולדין.

Share this post

גלילה לראש העמוד