טיפים מעולים לגידול זוחלים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפים מעולים לגידול זוחלים

אימוץ זוחלים וגידול זוחלים על ידי אנשים פרטיים, אמנם נחשב דבר נדיר בישראל, אך ישנן ארצות בהן גידול זוחל הוא דבר רגיל לחלוטין, בעוד שנחשים, חומט, איגואנות, זיקיות ושאר זוחלים הם חלק בלתי נפרד מחיות הבית.

אם גם אתם אוהבים זוחלים ורוצים לגדל לטאת כוח, חומט או כל זוחל אחר – חשוב שתכירו את עולמם של בעלי החיים באתר http://www.animalshop.co.il ותדעו כיצד אפשר לגדל זוחל בצורה נכונה.

לפני שניתן טיפים טובים, כדאי להכיר את סוגי הזוחלים שניתן לרכוש בחנות לחיות מחמד ביניהם: צב, איגואנה, נחש, ושאר חיות קטנות. אם אתם בוחרים להחזיק בעל חיים מסוג זה בבית, שימו לב לכמה דגשים:

  • אקווריום מתאים  – החזיקו את הזוחל באקווריום מתאים שניתן לרכוש בחנות לחיות מחמד. את הזוחל ניתן להחזיק במרחב שאינו גדול כאשר מספיק אקווריום מתאים עם מכסה ופתחים להאכלה כדי לשמור על בריאות בעל החיים.
  • אוכל – בחרו אוכל מתאים לזוחל בעוד שמרבית הזוחלים יתספקו בתולעים הנמכרות בחנויות חיות המחמד. באמצעות תולעים ניתן לשמור על תזונת הזוחל. התייעצו עם מוכרים בחנות חיות אודות האוכל המתאים לבעל החיים שבחרתם. מומלץ להוסיף לאוכל של בעל החיים גם תוספי מזון המכילים וויטמינים וסידן.
  • מחלות – גם זוחלים יכולים להיות חולים וישנן מחלות עצמות מטאבוליות שנפוצות בקרב נחשים, חרדונים, איגואנות ועוד. במידה ובעל החיים אינו חיוני, היעזרו בווטרינר המטפל בזוחלים.
  • תאורה – כאשר מגדלים זוחלים יש לדאוג להם לתחליף לתאורה משום שמרבית הזוחלים חיים בחום תחת קרני השמש. בבחירת האקווריום המתאים, שימו לב כי אתם בוחרים תאורה המספקת אור ממש כמו של קרני השמש. (בלינק הזה תוכלו למצוא פתרונות לגידול חיות מחמד).
  • בטיחות – למרות שאתם אוהבים את הנחש שקניתם או את החרדון שמארח לכם חברה, יש להבין כי לא כל אחד מגיב טוב לבעלי חיים מסוג זה. לכן יש להקפיד על בטיחות תוך נעילת האקווריום והשגחה שהזוחל לא ינדוד מחוץ למקום המגורים שלכם. בכך תוכלו לשמור על חיית המחמד ועל הסביבה.

לסיכום, זוחלים הם אהבתם של לא מעט אנשים ולכן הגיע הזמן לאמץ בעל חיים כזה ולדאוג לכל צרכיו.

Share this post

גלילה לראש העמוד