לימודים באירופה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

לימודים באירופה: המדריך המלא

שוק העבודה היום מוצף בלא מעט משרות, אך כל משרה שנפתחת, מלווה בכמה וכמה מועמדים שחושקים בעבודה חדשה. אחד האלמנטים לניפוי מועמדים, הוא קורות החיים שלהם, לרבות הניסיון התעסוקתי והלימודים הגבוהים. צעירים רבים בוחרים ללמוד לתואר הראשון באירופה, בין אם מדובר בלימודי רפואה ובין אם אלה לימודי אדריכלות. יש מגוון רחב של יתרונות בלימודים בחו"ל, ועל כן נעסוק במאמר שלפניכם.

לימודים באירופה

להתקבל ללימודים באירופה

כדי ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה באירופה, יש לעמוד בתנאי הקבלה המשתנים בין מוסד למוסד. בדרך כלל תנאי הקבלה עשויים להיות מקלים יותר מתנאי הקבלה למוסדות בארץ, אך כל מקרה לגופו. מי שמחזיק באזרחות אירופאית, יוכל ללמוד באירופה בסבסוד, כשלעיתים מדובר בסבסוד מלא. לכן זה לא מפתיע שישראלים רבים פוצחים בתהליך להוצאת אזרחות אירופאית, כשהדרך הפופולארית ביותר היא באמצעות הוצאת דרכון פורטוגלי. ניתן להרחיב את הידע אודות הנושא באתר portugal passport, בו גם תוכלו להתחיל בתהליך בליווי עורך דין מומחה בתחום, להגיש את הטפסים הרלוונטיים לקהילה היהודית בפורטוגל ולקבל אזרחות אירופאית בעלת יתרונות רבים. האזרחות האירופאית תעניק לכם את האפשרות לנוע בחופשיות בין כל מדינות האיחוד, משמע, תוכלו ללמוד ולרכוש השכלה באיזו מדינה שתרצו (מבין מדינות האיחוד האירופי כמובן). במעמד זה נציין שיש לוודא שאתם אכן זכאים להוצאת הדרכון, לכן מוטב לפנות ראשית לבדיקת זכאות.

מגוון יתרונות ללימודים אירופאיים

למרות שבישראל יש שלל אוניברסיטאות ומכללות, ישנם תחומי לימוד שאינם קיימים במוסדות הללו או לחלופין נלמדים במסגרת מצומצמת, לכן רבים פונים ללימודים אקדמאיים באירופה, ומתמקצעים בתחום הלימוד המועדף עליהם באופן המיטבי. ניתן לראות זאת באופן ניכר בתחומים כמו אדריכלות, אמנות, קולנוע ועיצוב אופנה.

יתרה מזאת, תנאי הקבלה במוסדות האירופאיים למקצועות נחשקים במיוחד, לרבות מקצועות הרפואה, נחשבים לקלים הרבה יותר מאשר בארץ. לפיכך, לא מעט צעירים בוחרים להירשם ללימודים במוסדות אירופאיים כדי להשיג את התואר הרצוי.

הזדמנויות עסקיות

לימודים בחו"ל לא רק יקנו לכם את התואר הנחשק, אלא גם יאפשרו לכם להתחיל לעבוד באירופה, ליצור קשרים מקצועיים ולצבור ניסיון מקצועי נרחב ואיכותי. חשוב לציין כי ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי, יכולים לעבוד בכל מדינות האיחוד באופן חוקי. יחד עם זאת, סביר להניח שבמהלך לימודיכם תרכשו שפה נוספת כמו ספרדית, איטלקית, צרפתית וכו' (תלוי במדינה בה תבחרו ללמוד), מה שיעניק לכם יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים.

 

אין ספק שללימודים באירופה יש לא מעט יתרונות, בין אם מדובר בתחומי לימוד שאינם מפותחים בארץ ובין אם מדובר בהקלה בתנאי הקבלה למקצועות המבוקשים. כך או כך, בהחלט משתלם להוציא דרכון פורטוגלי ולבדוק את זכאותכם משום שכך תוכלו ליהנות מהטבות בשכר הלימוד (ואפילו סבסוד מלא) ואף לעבוד באופן חוקי באירופה ולצבור ניסיון תעסוקתי.

בהצלחה!

Share this post

גלילה לראש העמוד