שוק ההון
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

עולם המושגים של שוק ההון – אריה גולדין מרחיב

שוק ההון שונה מאוד מעולם העסקים הפורמלי. עולם העסקים בו קונים ומוכרים וכך מרוויחים או מפסידים כספים. כאשר מדובר בשוק ההון, הכללים שונים לגמרי. שם אין רווחים בטוחים מראש ואין גם הפסדים בטוחים. ההפסדים הם במקרים רבים לגמרי לא צפויים וגם הרווחים לעיתים מגיעים לגמרי בהפתעה. כאשר משקיע רוצה להיכנס לשוק ההון, הוא חייב להכיר ולו במעט את עולם המושגים של שוק ההון על מנת שהוא לא יעשה טעויות הרות גורל.

שוק ההון

אריה גולדין מרחיב את עולם המושגים שלכם

אריה גולדין הוא האיש אשר מרחיב עבורכם את עולם המושגים בכל מה שקשור לשוק ההון.

מדובר בשוק ייחודי עתיר סיכונים אך מבטיח גם סיכויים לא קטנים.

לא לחינם בוחרים רבים להשקיע את הכספים שלהם דווקא בערוצים אלו של שוק ההון.

אגרות חוב – אג"ח – זהו אחד מניירות הערך הפופולאריים והנפוצים ביותר בעולם המסחר. באמצעות אגרות חוב, מגייסות חברות מסחריות כמו גם ממשלות כספים מהציבור הרחב כאשר הן מתחייבות כי אלו יקבלו חזרה את הכספים הללו בתוספת ריבית ידועה מראש. ככל שאגרות החוב הן בעלות סיכון גבוה יותר, הריבית עליהן תהיה גבוהה יותר. כך לדוגמא אגרות החוב של הממשלה לא יבטיחו ריבית גבוהה כל כך היות והסיכון כי הממשלה תפשוט רגל הוא סיכון מזערי ממש.

דיבידנד – מדובר בתשלום שהחברה משלמת למשקיעים בה עבור הרווחים אותם היא מפיקה בתקופות מסוימות. (שנה, רבעון וכדומה)  הדיבידנדים הם רווחים אשר אלו מחויבים במס למדינה.

חוזה עתידי – חוזה עתידי זהו חוזה אשר בו קובעים מראש המוכר והקונה את מועד המכירה של נייר ערך מסוים. הרווחים או ההפסדים של הקונים והמוכרים ייקבע בהתאם לעליית הערך או ירידתו של נייר הערך הספציפי.

הון עצמי – זהו נתון אשר מצביע על ההון אשר משויך לחברה מסוימת. כלומר, מדובר בסך הנטו של חברה  מסוימת כולל ההתחייבויות שלה.

ישנם מושגים נוספים הקשורים לשוק ההון כמו מינוף, ניתוח טכני, שווי שוק, מדדים ועוד שלל מושגים אשר חשוב להכיר אותם לפני שקופצים למים…

קראו עוד על אריה גולדין

Share this post

גלילה לראש העמוד