מה ההבדל בין הדברה ירוקה להדברה אורגנית
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה ההבדל בין הדברה ירוקה להדברה אורגנית

אין ספק כי אנחנו לא צריכים להיות יפי נפש ולטעון כי אין משמעות לחרקים ולמזיקים שחיים בבית שלנו ואנו צריכים לעשות הכול בכדי להיפטר מהם מכיוון שיש להם השפעה עצומה על איכות החיים שלנו ולא לטובה. עליכם לקחת בחשבון כי חרקים, מזיקים ומכרסמים מפריעים מאוד לאיכות החיים שלנו ופוגעים בה בצורה קשה ועל כן אנחנו חייבים להזמין הדברה לבית שלנו. אך באותה נשימה אנו צריכים לזכור כי הרבה מאוד חומרי הדברה הם מזיקים לבריאות שלנו ועל כן כדאי לנו להשתמש או בהדברה ירוקה או בהדברה אורגנית. ההבדל בין השניים הוא שהדברה ירוקה ידידותית לסביבה ואילו הדברה אורגנית יכולה להיות גם כן ידידותית לסביבה אך היא עושה שימוש בחומרים מן הטבע קרי צמחים או חיות אחרות בכדי להדביר את המזיקים או החרקים אשר נמצאים בבית שלנו.

האם הדברה ירוקה או אורגנית היא פחות אפקטיבית?

כאשר אנחנו מזמינים מדביר אנחנו נרצה להבטיח כי הוא יבצע את העבודה הטובה ביותר מכיוון שאנו גם משלמים לו כסף ואנו רוצים לקבל תמורה מלאה למה שאנחנו משלמים ואנו גם נרצה להבטיח כי לא יהיו לנו יותר מזיקים בבית ועל כן ההדברה חייבת להיות אפקטיבית. בגלל זה מובן החשש של רבים כי הדברה אורגנית או ירוקה תהיה פחות אפקטיבית מאשר הדברה כימית. אך אנחנו חייבים לציין כי זה ממש לא המקרה וכי הדברה ירוקה או אורגנית היא מאוד אפקטיבית ומאוד יעילה ועל כן ממש כדאי להשתמש בה וממש לא צריך לחשוש ממנה או מן התוצאות שהיא תשיג בבית שלכם ועל כך יש לתת את הדעת.

האם הדברה ירוקה או אורגנית היא יותר יקרה?

עליכם להבין כי גם מבחינת המחיר הדברה ירוקה או או אורגנית היא ממש לא יותר יקרה. מכיוון שהמחיר משחק תמיד תפקיד מרכזי בכל החלטה שלנו הרי ברור כי אנחנו צריכים לחשוב על הנושא הזה גם בהקשר של הדברה ירוקה ואורגנית וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון בכל החלטה והחלטה שלנו.

Share this post

גלילה לראש העמוד