טבעת אירוסין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טבעת אירוסין – על איזה יהלום כדאי ללכת?

מזל טוב! החלטת להציע נישואין וההתרגשות בתוך תוכך גוברת – אתה מתכנן היכן תעשה זאת, מה תגיד, ומפנטז על התגובה של הכלה המיועדת. אבל רגע לפני ההצעה, חשוב לחשוב על טבעת אירוסין. טבעות אירוסין ישנן רבות ויפות, והמבחר העצום יכול לבלבל – ובכל זאת הכנו לך כמה עצות שימקדו אותך בשאלה על טבעת אירוסין ועל איזה יהלום כדאי ללכת.

ראשית כל יש לבדוק את התקציב

על מנת לצמצם את הבחירה בטבעת אירוסין חשוב להבין כמה תרצה להוציא על טבעת מסוג זה. המסורת אומרת שטבעת אירוסין יש לרכוש במחיר שהוא פי שניים ממשכורת ממוצעת של הגבר שמציע נישואין. אנחנו אומרים, לאו דווקא. חשוב לא להגיע להוצאות מיותרות ברכישת הטבעת, וניתן לעיתים רבות לחסוך מעט, ולהקציב סכום נמוך יותר, ולאחר מכן להשקיע את הכסף בטיול משותף. עם זאת, במידה ואתה בר אמצעים – תוכל לרכוש טבעת נישואין לפי מסורת זאת וגם לטייל עם אהובתך בעולם.

מה הטעם של בת זוגך?

בבחירת יהלום חשוב לדעת מה הטעם של בת הזוג. בדוק את התכשיטים שלה – האם הם בעלי מראה מצועצע? עדין? ראוותני? אם בת הזוג אוהבת טבעות עדינות – תוכל לבחור בטבעת בעלת יהלום לבן בודד שמונח על כתר הטבעת. אם בת הזוג אוהבת תכשיטים ראוותניים או גדולים – תוכל לבחור ביהלום כרית ורוד שכה פופולארי היום. לסגנון הוינטג' ניתן לבחור טבעת אירוסין עתיקה בעלת יהלום צהוב.

פרקטיות ונוחות

פרקטיות בבחירת יהלום היא עוד אלמנט חשוב. חשוב איזה יהלום יהיה פרקטי לבת הזוג כמו גם נוח לענידה. טבעת אירוסין עם יהלום בולט לא תמיד נוחה משום שיש נשים שטוענות שהיא נתפסת בבגדים ובסוודרים. לעומת זאת טבעת אירוסין בעלת יהלומים שטוחים, כמו למשל טבעות יהלומים טריו, או טבעות שכל היקפן עשוי יהלומים קטנים, נחשבות פחות בולטות אך יותר נוחות.

עתיק או חדש?

עוד אפשרויות לבחירת יהלום הינה לפי סגנון העיצוב. כיום ישנם יהלומים שחורים שנחשבים חידוש בתחום היהלומים והם פופולאריים מאד בקרב נשים שאוהבות את המודרני והחדש. לעומת זאת ישנן יהלומים לבנים או צהובים שמשובצים על טבעות זהב כהה – מה שמקנה מראה וינטאג'. התאימו את הסגנון לכלה המיועדת.

לא כל הנוצץ זהב

שימו לב ברכישת טבעת האירוסין כי היהלום שאתם רוכשים הינו יהלום אמתי. יהלום אמיתי מגיע עם תעודה גמולוגית שמאשרת את האותנטיות שלו. בנוסף תוכלו לקבל מיעד על יהלומים, ערכן, החיתוך והבהירות שלהם באתרי האינטרנט השונים או מיהלומן מקצועי.

 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד