ביטחון עצמי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

שיפור המצב הביטחוני – אימון לשיפור הביטחון העצמי

אם יצא לכם להכיר אנשים שמתנהגים בצורה פוגענית, לא מתחברים לאנשים אחרים, נראים לא נגישים, ואף מתנשאים -הרבה פעמים לא מדובר באישיות גרועה, אלא פשוט בחוסר ביטחון עצמי.

אם נסתכל בתוך עצמינו נגלה שגם אנחנו מתנהגים לעיתים בצורה כזאת, ואם נבדוק שוב נגלה שההתנהגות אינה נובעת מרשעות, אלא ברוב הפעמים גם כן מחוסר בטחון עצמי. ולכן כדי שהחיים שלנו ושל הסובבים אותנו יהיו מאושרים יותר, חשוב לבדוק את האופציה של אימון לשיפור הביטחון העצמי.

אז לפני שאתם ניגשים למאמן אישי שיסייע לכם לשפר את הביטחון, חשוב שתנסו כמה תרגילים, ולגבש כמה דרכי חשיבה שיעזרו לכם להתחיל…

אל תשאבו להגדרות – גם אם אתם מרגישים שאתם חסרי בטחון עצמי, חשוב שלא תגדירו את עצמכם כך, לא כלפי עצמכם ולא כלפי הסביבה. אם יש לכם בטחון עצמי נמוך, מדובר בחלק קטן ממכם שעליו אתם עובדים בכל יום.

ממה אתם נהנים? – חישבו לעצמכם ואף רשמו את ההנאות שלכם בחיים, בין לבין רשמו כמה תרומות שאתם מאפשרים לסביבה ולעצמכם.

בחנו את התעסוקה שלכם – אנשים רבים מרגישים בטחון עצמי כאשר הם עוסקים בתחום שהם אוהבים או מתחברים איליו. נסו בחיפוש עבודה להתמקד בתחומים כאלה.

שמרו על קשרים טובים עם חברים – חברים תורמים מאד להעלאת הביטחון העצמי. נסו לשהות יותר במחיצת חברים ולהכיר אנשים חדשים. עם זאת, חשבו לבדוק מי משפיע עליכם לטובה ומי לא, ועקב כך הקפידו להרחיב או לצמצם מגע.

השתתפו בקורס או בסדנא – התמקדות במשהו שאנחנו אוהבים, בין אם מדובר בקורס, סדנא או לימודים, מעלים את הביטחון העצמי – ובגדול!

חפשו השפעות חיוביות – נסו לבלות עם אנשים המשפיעים על חייכם בצורה חיובית. אנשים אלה יסייעו לכם להסתכל על החיים בצורה בריאה – מה שיעלה את האופטימיות ואת הביטחון.

קראו ספרים מעצימים – ספר טוב מלא בתובנות לחיים ובמשפטים טובים, יכולים לשנות לכם את ההרגשה לטובה.

אל תקטינו את עצמכם – אם אתם נראים טוב ומקבלים מחמאה ,קבלו אותה באהבה. אם הגעתם להישגים – כבדו אותם ואל תצטנעו כאשר משבחים אתכם עליהם. בנוסף, ספרו על עצמכם דברים טובים ומעודדים.

אל תשוו את עצמכם לאחרים – השוואות לאנשים אחרים לא מסייעות בכלום. שמחו בחלקכם, ופעלו לשפר את חייכם עד כמה שניתן.

התנסו באימון אישי לשיפור הביטחון העצמי – אם אתם מעוניינים לשנות את הביטחון העצמי הירוד שלכם, חשוב לנסות אימון אישי. אם אתם חוששים, תוכלו לנסות פגישה אחת ובהמשך להחליט אם תרצו עוד פגישת אימון או לא.

לקריאה נוספת על אימון לשיפור הביטחון העצמי.

Share this post

גלילה לראש העמוד