סולם
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בטיחות בעבודה עם סולם

אחד הנושאים החשובים והמדוברים ביותר כיום במקומות עבודה רבים, בין אם מדובר במקומות מוסדיים, חנויות, מסעדות, בתי קפה, מחסנים, וכן בקרב בעלי מקצוע שעובדים במבנים פרטיים או כאלה שעובדים במרחב הציבורי בצורות שונות, זה כל מה שקשור לבטיחות בעבודה ובפרט בטיחות בעבודה עם סולם.

זה נושא חשוב ומדובר מאחר ולצערנו, אנחנו מוצאים שיש לא מעט מקרים בהם אנשים מתמודדים עם טיפול לא נכון בנושא, מה שמוביל לאסונות שונים, בין אם מדובר במקרים שמובילים לפציעות בדרגות שונות ובין אם מדובר במקרים שנגמרים, לצערנו במוות.

סולם

לא במקרה הדגשנו את הנושא של עבודה עם סולם, מאחר ומן הסתם מדובר באחד המקרים הנפוצים ביותר של חוסר בטיחות בעבודה, ולאחת הסיבות העיקריות למקרים של חבלות או מקרי מוות בעבודה.

כשאנחנו מדברים על בטיחות בעבודה עם סולם, הכוונה הן למי שאמור לעלות על הסולם והן לכל מי שנמצא בסביבה שלו. זה נכון כמובן, הן למקרים בהם מדובר על מבנה רגיל, מבנה קיים, וכן מדובר על מקרים בהם של עבודה באתרי בנייה או בתשתיות שונות.

כיצד מקיימים כללי בטיחות בעבודה עם סולם? ראשית, יש לוודא שאנחנו נושאים משקל מתאים ולא מעבר למה שאנחנו יכולים לשאת ולמה שהסולם עצמו יכול לשאת. אנחנו לא רוצים לגלות שהסולם לא מסוגל להכיל את המשקל שאנחנו מעמיסים עליו, מה שיביא בסופו של דבר לקריסה.

שנית, אנחנו צריכים לוודא שהסולם נמצא על קרקע נוחה, יציבה ובטוחה. אנחנו לא רוצים להגיע למצב, בו הסולם לא יכול לעמוד איתן ויציב. במקרים כאלה, צריך לוודא שיש גורם מסוים שיחזיק אותו או לחילופין, שיש חומרים או מתקנים שיכולים לייצב אותו.

שלישית, חשוב שאנחנו נדאג לייצב את עצמנו כשאנחנו עולים על הסולם. בין אם זה אומר שעלינו להשעין את הגוף על הסולם או לשבת עליו, במידה וזה אפשרי.

נקודה אחרונה, אנחנו צריכים להיות בעלי תחושת ביטחון עצמי ולא להתנהל בפחד, שכן זה יכול להוביל לידי כך שאנחנו פשוט לא נוכל להשתמש בסולם כמו שאנחנו צריכים.

למגוון הסולמות היכנסו לכתובת https://www.vardi-levin.co.il/category/סולם-עץ

Share this post

גלילה לראש העמוד