סירוס כלבים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

10 עובדות חשובות על סירוס כלבים

ישנם בעלים של כלבים אשר לא מרגישים בנוח עם האקט של סירוס עבור חיית המחמד האהובה עליהם. במיוחד עבורם כדאי מאוד לעבור על פני כל עשר השיבות החשובות הללו אשר מעלות את איכות החיים עבור החיה, גם אם המחיר הוא הסרה של האשכים אצלם.

סירוס כלבים

  1. הסיכוי לנשיכות יורד – אצל כלבים ישנה מעורבות במריבות כלבים בצורה גבוהה ככל שמדובר בכלבים שהם אינם מסורסים. לעומת זאת, אלה אשר עברו סירוס נדיר לראות בריב עם הכלב של השכן או עם כל כלב שעובר לידו בכלל.
  2. הסבירות לבריחה פוחתת – כלבים שהם אינם מסורסים יוצאים אל טיולים כאשר מגיעה העונה של הייחום אשר מושכת רבים מהם אל מחוץ לגבולות הבית, באקט של בריחה שהוא מעבר לשליטה של אלה וטבוע בתוכם.
  3. הסוף לריחות לא נעימים בבית – כלב שאינו מסורס הוא כזה אשר נוטה לסמן את הטריטוריה שלו, כאשר זה נעשה עם הפצה של ריחות לא נעימים בכל הסביבה שבה הוא נמצא וחי. אצל כלב מסורס זה לא קיים.
  4. פחות מעורבות בתאונות – כלבים אשר אינן מסורסים הם כאלה אשר יוצאים בצורה קבועה את שטח הבית, וכאשר הם בסביבה לא מבוקרת הם יכולים להגיע אל כבישים ולהיות מעורבים בתאונה.
  5. ירידה בהריונות לא רצויים – כלבים שאינם מסורסים הם כאלה אשר יצאו לחפש כלבה מיוחמת מחוץ לביתם, וכך נוצרים הרבה יותר הריונות לא רצויים עם המוני גורים שקשה מאוד למצוא עבורם בית חדש.
  6. מניעת סרטן האשכים – זה ידוע כי כלבים אשר מסירים להם את האשכים הם כאלה שמונעים מהם את האפשרות של היווצרות סרטן האשכים בגיל מבוגר.
  7. מניעת גידולים באזור פי הטבעת – כלבים מסורסים הם כאלה שאצלם גם מונעים את הגידולים שנוצרים באזור של פי הטבעת.
  8. סיכון לבעיות פרוסטטה יורד משמעותית – כדאי לעשות סירוס עבור כלב אהוב אם רוצים למנוע ממנו את הסיכון של בעיות בערמונית, שזה לא דבר נעים בכלל.
  9. הנחה על אגרת הרישוי – כלבים שאר עוברים סירוס מעודדים לעשות זאת על ידי תשלומים שהם נמוכים בצורה משמעותית מאשר אלה שמבצעים בעלים של חיה שלא סורסה.
  10. סכנה בהידבקות במחלות – כאשר כלב הוא מסורס, הוא נשאר בתחום של הבית ולא משוטט, ובכך יורדת הסכנה כי זה יידבק בכל מיני מחלות שקיימות בסביבה.

המידע באדיבות אנימל סנטר

Share this post

גלילה לראש העמוד