משתלה של צמחי אוויר
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

משתלה לצמחי אוויר? יש דבר כזה

באופן די טבעי עד אשר אנשים לא החלו לייבא את הצמחים הללו לארץ, מעטים היו האנשים אשר הכירו את הענף של צמחי אוויר בארץ הקטנה. נכון להיום קיימת משתלה של צמחי אוויר אשר כל עיסוקה הוא גידול וטיפול של צמחי אוויר שלאחר מכן מועמדים למכירה לכל אר חושק בצמח כזה עבור עצמו או עבור מתנה נאה.

אבל מה זה בדיוק צמחי אוויר ולמה אלו הם הצמחים אשר מעוררים את הסקרנות של אנשים בכל מקום שבו הם לפתע רואים צמח שכזה תלוי לו בכלי שקוף ונהדר? הגיע הזמן לדעת קצת יותר על העולם של הצמחים, ועל צמחי אוויר בפרט.משתלה של צמחי אוויר

מה זה צמחי אוויר

קודם כל זה חשוב להבין כי צמחי אוויר הם לא כאלה אשר גדלים להם באוויר. הם לא מרחפים מעל פני האדמה ואין להם שליטה על כוח הכבידה. אלו הם צמחים כמו כל יתר הצמחים אשר מגיעים בגודל די ננסי ולא רחב, כאשר את אלה הצמחים יכולים לגדל בצורה בטוחה למדי עם הדגש בחוסר של אדמה מתחת להם.

מהיכן הם מקבלים את התזונה שלהם? קודם כל מחשיפה אל האור שלהם היא תמיד חשובה(לא שמש ישירה) לצד השקיה ממש מזערית שנעשית בכלי של ריסוס מים בצורה עדינה, פעמיים בשבוע ולא יותר מכך. נשמע קסום? זה בהחלט גורם המשיכה של אלה עבור לא מעט בעלים גאים של צמחי אוויר, כמה במספר.

סוגים רבים של צמחי אוויר

אם חשבתם כי העניין שצמחי אוויר לא צריכים אדמה ושורשים נטועים בה, זה סוד המשיכה כדאי שתחשבו שנית מכיוון שצמחי אוויר הם גם כאלה אשר מגיעים בכל מיני צבעים וסוגים שרק הופכים את הייחודיות שלהם למשהו ששונה מצמח לצמח בצורה תכופה למדי.

צמחי אוויר הם כאלה אשר משתנים ויכולים להגיע בגוון אפרפר או בגוונים של ירוק, וגם את הגוונים הללו רואים כי משתנים בתקופה של הפריחה שבה הם הופכים להיות בעלי גוון סגול או אדום מה שהופך אותם למרהיבים עוד יותר מכך. טרם ביקרתם במשתלה? נכונה לכם הפתעה מרהיבה ונעימה.

Share this post

גלילה לראש העמוד