קבלני שלד
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

קבלני שלד – מה החשיבות שלהם?

הצורך בקבלני שלד בעת בניית מבנים מסוגים שונים, לא משנה אם מדובר במבנה קטן או גדול, מבנה מגורים, עסקי או מסחרי, הוא מהותי. שכן מדובר על קבלנים שאחראים על כל תהליך הבנייה הראשוני, עליו מתבסס המבנה למעשה.

כשאנחנו מסתכלים על מבנה מסוים בשלב הבנייה שלו, אנחנו יכולים לראות שאחד השלבים הראשונים בתהליך הבנייה, הוא שלב בניית השלד, השלב בו בונים את המבנה כפי שהוא עירום לחלוטין. זה השלב בו בונים את העמודים השונים אשר ביניהם נבנה את הקירות ועליהם ייבנו הקומות השונים. זה שלב מהותי, מאחר וללא בניית השלד אי אפשר להתקדם בתהליך הבנייה, ואם התהליך מתבצע בצורה לא נכונה, אזי שבהמשך עלולים להתגלות בעיות שונות אשר עלולות לסכן, הן את המבנה והן את כל מי שאמור להשתמש בו.

קבלני שלד

קבלני שלד הם אנשים בעלי ידע נרחב, הן בתחום הבנייה בכלל ומן הסתם, הם גם מתמחים בכל תהליך כתיבת התוכנית ותכנונה, על מנת שיהיה ניתן להוציא אותה לפועל כמו שצריך. מן הסתם, סדרי התוכנית יהיו מבוססים על פי מידות שונות אשר במדידתם וכתיבתם, ייטלו חלק גם קבלני השלד על פי מידת הניסיון שלהם.

צריך לומר, אנחנו נבחר להיעזר בקבלני שלד על פי הניסיון שלהם וכן על פי סדרי הגודל הנדרשים לעבודה מהסוג שאנחנו רוצים לבצע. כלומר, אנחנו נשתמש בקבלני שלד בעלי ניסיון בהקמת מבנים פרטיים במידה ונרצה לבנות בתי מגורים בסדרי גודל שונים, בעוד שאם אנחנו נרצה להקים מבנים תעשייתיים או מסחריים, אזי שאנחנו נחפש קבלני שלד שיתאימו לצרכים שלנו, הן בהתאם ליכולות הכלכליות שלנו והן בהתאם לאופי וסוג המבנה שאנחנו רוצים להקים.

לפני סיום חשוב להדגיש, על פניו אנחנו נשקול וניתן הרבה יותר דגש להעסקת קבלן בנייה אך אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שגם העסקת קבלן שלד זה דבר מאוד מהותי ולכן חשוב להשקיע בכך את הזמן שנדרש על מנת שנוכל לעבוד עם גורם מקצועי שאנחנו יכולים לסמוך, גורם בעל ידע וניסיון שיוכל להקים עבורנו את המבנה שאנחנו צריכים.

Share this post

גלילה לראש העמוד